PoradySprzątanieJak wyczyścić oblepioną tłuszczem zmywarkę? 1 płukanie i po sprawie

Jak wyczyścić oblepioną tłuszczem zmywarkę? 1 płukanie i po sprawie

Jak czyścić zmywarkę za pomocą domowych sposobów? fot. Freepik
Jak czyścić zmywarkę za pomocą domowych sposobów? fot. Freepik
06.02.2024 19:31

Chcesz odtłuścić zmywarkę, lecz nie do końca wiesz, jak się za to zabrać? Wystarczy porządne płukanie z dodatkiem pewnego kuchennego płynu, który genialnie radzi sobie z tłuszczem i resztkami jedzenia. Poznaj instrukcje krok po kroku, jak czyścić zmywarkę.

Zmywarka to urządzenie kuchenne, które rzadko kiedy czyścimy. Większość z nas uważa, że skoro wewnątrz myją się naczynia, to samo urządzenie nie potrzebuje dodatkowej pielęgnacji. To duży błąd, gdyż resztki jedzenia osadzają się w szczelinach i z czasem zaczynają psuć się w naszym urządzeniu, co może nawet doprowadzić do jego awarii. Co jakiś czas warto robić odtłuszczające i odświeżające płukanie. Różnicę odczujesz już po pierwszym razie. Jak czyścić zmywarkę? Będzie ci potrzebny niezastąpiony ocet kuchenny.

Masz brudne naczynia po myciu? Twoja zmywarka jest w kiepskim stanie

Kojarzysz ten moment, gdy wyciągasz naczynia z urządzenia, a one w dalszym ciągu są brudne? Inna sytuacja to niemiły zapach, który unosi się z wnętrza i osiada na naczyniach — obrzydliwe, prawda? Najczęściej to wina zaniedbanej zmywarki, którą trzeba się jak najszybciej zająć. W innym wypadku nie będzie działać jak należy, a po czasie może całkowicie odmówić posłuszeństwa. Czyszczenie jest bardzo proste i nie trzeba do niego żadnych drogich środków, wystarczy kuchenny ocet i trochę zaangażowania. Poznaj, jak czyścić zmywarkę w kilku prostych krokach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak czyścić zmywarkę domowym sposobem?

Mycie zmywarki nie będzie kłopotem, o ile zrobisz to w sprytny sposób. Choć wydaje ci się, że to zbędna praca, różnicę zobaczysz już po pierwszym użyciu sprzętu, gdy naczynia będą lśniące i idealnie czyste. Wypróbuj trik z octem kuchennym, który genialnie radzi sobie z tłuszczem i resztkami jedzenia zalegającymi we wnętrzu zmywarki. Może również zadziałać na osad i kamień, które po dłuższym użytkowaniu zaczynają pokrywać ciasne kanaliki na spryskiwaczach. 

Jak przeprowadzić czyszczenie zmywarki? Zacznij od opróżnienia urządzenia z naczyń i koszyków na sztućce. Wlej ocet do kubka i wstaw go na dno zmywarki. Ustaw program na 70 stopni Celsjusza i nie dodawaj żadnych detergentów. Po skończonym myciu zmywarka będzie lśniąca, czysta i pozbawiona brzydkiego zapachu. Ocet szybko wietrzeje, więc nie ma obaw, że ostra woń pozostanie wewnątrz na dłużej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także