PoradyLajfhakiTak wzmocnisz słaby sygnał WiFi bez pomocy specjalisty

Tak wzmocnisz słaby sygnał WiFi bez pomocy specjalisty

dlaczego mam słaby sygnał wifi fot. genialne.pl
dlaczego mam słaby sygnał wifi fot. genialne.pl

05.06.2023 17:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Często słaby sygnał WiFi może przyprawić nas o niepotrzebne nerwy. Powody mogą wnikać ze zbyt wielkiej powierzchni domu lub mieszkania oraz grubości ścian, a nawet nieuczciwości dostawcy Internetu. Odpowiedź na pytanie: "Dlaczego mam słaby sygnał WiFi?", jest bardzo prosta.

Zakłócenia sygnału WiFi to bardzo niewygodny i utrudniający codzienne życie problem. Nie można swobodnie oglądać filmów, pobierać pików oraz komunikować się z innymi za pomocą portali społecznościowych. Jednak w bardzo łatwy sposób można samodzielnie się z nim uporać.

Dlaczego mam słaby sygnał wifi?

Jeśli już wykluczone zostały przyczyny związane z metrażem pomieszczenia i grubością ścian, to powodem słabego sygnału jest najczęściej ruter. Winowajcą może być też brak zewnętrznych anten. Innymi słowy, router WiFi oraz anteny wewnętrzne lub zewnętrzne są słabej jakości, przez co połączenie jest też słabe. Sygnał nie dociera do wszystkich pomieszczeń w domu i ciężko się jest też połączyć się z Internetem.

Modern wi-fi router on wooden table in room
Modern wi-fi router on wooden table in room

Skąd biorą się problemy z sygnałem WiFi?

Najczęściej dostawcy Internetu wiedzą o problemach ze słabymi ruterami i dlatego wykorzystują niewiedzę swoich klientów podczas zawierania umowy. Wtedy dają nowym użytkownikom słabej jakości ruter, aby dokupili oni dodatkowe urządzenia, które przedłużą jego zasięg. Bardzo często zdarza się też, że cena rutera jest wygórowana, mimo słabych parametrów technicznych. Dlatego zawsze przed podpisaniem umowy i zakupem sprzętu sprawdź jego prawdziwą wartość oraz dane. Takie działanie sprzedawcy może mieć za zadanie uchronić sygnał WiFi przed twoimi sąsiadami, którzy mogliby bezpłatnie z niego korzystać.

Jak wzmocnić sygnał internetu, fot. Freepik
Jak wzmocnić sygnał internetu, fot. Freepik

Jak samodzielnie rozwiązać problem z słabym sygnałem WiFi?

Najprościej jest dokupić silne anteny zewnętrzne i zamocować je do rutera, ponieważ są dostępne w każdym sklepie informatycznym. Można też wypróbować domowy sposób na wzmocnienie sygnału WiFi, a potrzebna do niego będzie tylko folia aluminiowa. Wystarczy odciąć jej kawałek i postawić na niej skrzynkę z Internetem, a na pewno sygnał się poprawi. Drugim sposobem jest wykorzystanie pustej puszki aluminiowej, wystarczy odciąć jej dół, a następnie przeciąć puszkę wzdłuż i wykonać niewielkie nacięcie u góry. Na koniec trzeba nałożyć puszkę na antenę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także