PoradyLajfhakiTak zwiększysz powierzchnię suszenia każdej suszarki na pranie

Tak zwiększysz powierzchnię suszenia każdej suszarki na pranie

Jak wieszać pranie na suszarce, by zmieściło się więcej? fot. freepik
Jak wieszać pranie na suszarce, by zmieściło się więcej? fot. freepik
04.09.2023 12:41

Czy wiesz, jak ekonomiczne wieszać pranie na suszarce, gdy masz mało miejsca? Otóż istnieje genialny trik, dzięki któremu będziesz w stanie wywiesić na raz więcej tkanin, na tej samej powierzchni. Zaciekawiony? Sprawdź poniżej.

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na suszenie prania na zewnątrz. Osoby mieszkające w bloku mają ograniczone pole manewru, więc muszą korzystać z rozstawianych suszarek. Często mamy zbyt dużo prania i za mało miejsca na wywieszanie. W takim wypadku musimy dzielić pranie na mniejsze kupki i wydłużać cały proces o kolejne godziny. Kto by miał na to czas? No właśnie, nikt. Dlatego przychodzimy z trikiem, który ułatwi suszenie prania.

Zostawiasz mokre pranie w pralce? Lepiej przestań

Jeśli regularnie nie wyciągasz mokrego prania z bębna, twoje ubrania i tkaniny zaczną gorzej pachnieć, a ty będziesz musiał prać je ponownie — będzie to strata czasu i pieniędzy. Wilgotna tkanina w mig może zająć się pleśnią, nawet jeśli jej nie widać, różnica w zapachu będzie widoczna od razu. Jeśli dotknie pościeli, a ty będziesz w niej spać, może się to skończyć problemami układu oddechowego. Inna sprawa to rozwój bakterii, które będą negatywnie wpływać na naszą skórę i mogą przyczynić się do podrażnień naskórka. Lepiej wywieszać pranie zaraz po skończonym programie, pomoże to uniknąć powyższych problemów i zaoszczędzi zszargane nerwy. A jeśli stale zapominasz o praniu, ustaw sobie przypominający alarm w telefonie — z pewnością go nie przegapisz.

Obraz

Jak wieszać pranie na suszarce, by zmieścić więcej ubrań?

Ten trik ma za zadanie pokazać ci, jak zmiana perspektywy może ułatwić całe zadanie. Zazwyczaj wieszasz pranie na szczebelkach suszarki w poziomy sposób, przez co zabierasz sporo miejsca. Wystarczy, że zmienisz sposób wieszania ubrań, a zmieści się ich znacznie więcej. W poniższym filmiku zobaczysz krok po kroku, jak wieszać tkaniny w nieco bardziej ekonomiczny sposób. Weź ubranie i przypnij je za pomocą spinacza do pierwszego i ostatniego szczebelka, a zmieści się ich znacznie więcej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także