Balkon i ogródOgródTe rośliny spokojnie możesz sadzić latem. Będą kwitły, aż do późnej jesieni

Te rośliny spokojnie możesz sadzić latem. Będą kwitły, aż do późnej jesieni

Te rośliny spokojnie możesz sadzić latem. Będą kwitły, aż do późnej jesieni

16.07.2023 20:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydaje się, że sadzenie roślin odbywa się jedynie zaraz po odejściu przymrozków. Okazuje się jednak, że w okresie letnim, również możesz skupić się na sadzeniu roślin. I wcale nie jest za późno. Podpowiadamy, co sadzić latem, aby cieszyć się pięknym ogrodem, aż do jesieni.

O ogród można spokojnie dbać cały rok, dzięki temu, niezależnie od pory roku - można cieszyć się jego urokami. Lato to też dobry czas, aby wzbogacić go o kolejne rośliny. Oto lista roślin, które zasadzone teraz, będą pięknie wyglądały, aż do późnej jesieni.

Co sadzić latem?

Jest wiele roślin, które swobodnie można sadzić w okresie letnim. I wcale nie jest na to za późno! Szczególnie, że jest tyle gatunków roślin o różnych wymaganiach i okresach sadzenia, że tym bardziej nie jest to problemem. Dane warzywa i kwiaty rozsadza się tuż po przymrozkach, inne w okresie od kwietnia do czerwca, a jeszcze inne właśnie w lipcu. Dzięki czemu nasz ogród będzie cieszył nasze oczy, aż do późnej jesieni! Przy odpowiedniej pielęgnacji posadzonych w nim roślin i zapobieganiu pojawiania się szkodników czy infekcji grzybowych - mamy szansę na naprawdę oszałamiający krajobraz wokół domu! I wcale nie trzeba do tego wiele pracy, minimalizm zawsze jest w cenie!

A shot of a white bench in a park
A shot of a white bench in a park

Lista roślin sadzonych latem

Jest całkiem sporo kwiatów, które można sadzić w lipcu. Byliny gotowe do posadzenia można spokojnie kupić w centrach ogrodniczych. Wśród roślin, które kwitną teraz są: rudbekie, jeżówki, pysznogłówki, lawenda, szałwia, słoneczniki szorstkie, bodziszki. Poleca się też sadzić w tym miesiącu maciejkę i groszek pachnący. Ich aromat roznoszący się w ogrodzie, z pewnością sprawi, że jeszcze przyjemniej będziesz w nim przebywał. Do roślin, które będą kwitły na przełomie sierpnia i września zalicza się: zawilce japońskie i rozchodniki okazałe, a poza tym wszelkie odmiany astrów. Jest jeszcze jedna uwaga - rośliny w sklepach są przyzwyczajone do wilgoci i niższej temperatury, niż na zewnątrz. Dlatego pamiętaj, aby regularnie je nawadniać, a w czasie upałów częściej niż zazwyczaj! Wtedy zagwarantujesz im odpowiednie warunki do prawidłowego kwitnienia!

colorful flower in the garden
colorful flower in the garden
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także