PoradyLajfhakiTen błąd podczas prania sprawia, że ręczniki śmierdzą już po pierwszym użyciu

Ten błąd podczas prania sprawia, że ręczniki śmierdzą już po pierwszym użyciu

dlaczego ręczniki po praniu śmierdzą? fot. getty images
dlaczego ręczniki po praniu śmierdzą? fot. getty images
10.04.2023 18:55

Chcesz, aby Twoje ręczniki były świeże i pachnące jak z dobrego hotelu? Jesteś zaskoczony, kiedy po pierwszym użyciu nowy ręcznik brzydko pachnie i nie rozumiesz dlaczego? Nie jest to związane z jakością materiału. Powodu szukać należy gdzie indziej.

Problem z nieprzyjemnym zapachem ręczników leży gdzie indziej. Chodzi przede wszystkim o sposób ich prania. Jeśli do pralki dodajesz ten składnik - ręczniki tracą na chłonności wilgoci - i śmierdzą. Dowiedz się, jak robić to poprawnie.

Dlaczego ręczniki po praniu śmierdzą?

Płyn do płukania to standard w praniu stosowany przez wiele osób. W przypadku ręczników jest to jednak błąd. Dlaczego? Ponieważ przynosi to więcej szkód niż pożytku. Dodając go do prania, sprawiasz, że ręczniki stają się mniej chłonne. Dlatego łapią szybciej wilgoć i zaczynają śmierdzieć. Stają się też siedliskiem do namnażania bakterii i grzybów. Przestają być też efektowne podczas suszenia ciała. Korzystanie z nich w takim wypadku przestaje być przyjemne. Jak prać ręczniki, aby tego uniknąć?

w czym prać ręczniki, fot. freepik
w czym prać ręczniki, fot. freepik

Jak prać ręczniki, aby były pachnące?

Jeśli chcesz, aby Twoje ręczniki były puszyste i pachnące, pamiętaj, aby nie prać ich też w wysokich temperaturach. Optymalną i zalecaną temperatura to 40 lub 60 stopni. Upranie ich w temperaturze 90 stopni sprawi, że staną się one szorstkie, stracą też swoją sprężystość. Używanie ich nie będzie wtedy komfortowe. A nie ma nic przyjemniejszego, jak owinąć się mięciutkim ręcznikiem po gorącej, relaksującej kąpieli. Warto też zrezygnować z chemii na rzecz naturalnych i domowych rozwiązań.

Jak zmiękczyć ręczniki, fot. freepik
Jak zmiękczyć ręczniki, fot. freepik

Zastosuj naturalne środki do prania

Nie musisz wydawać majątku na silne detergenty. Dwa naturalne środki do prania masz w swojej szafce kuchennej. Mowa tu oczywiście o occie i sodzie oczyszczonej. Wystarczy, że wlejesz do prania pół szklanki octu białego zamiast płynu do płukania. Soda oczyszczona wsypana do przegródki na proszek do prania - również zda egzamin. Po tym wystarczy, że włączysz pranie na bawełnę i upierzesz ręczniki w temperaturze 60 stopni. Zabijesz w ten sposób nie tylko bakterie, ale pozbędziesz się też brzydkiego zapachu. Usuniesz też resztki detergentu z włókien ręczników. Po praniu będą czyste, pachnące i dobrze pochłoną wilgoć.

Stripowanie to nowatorska metoda prania, która bije rekordy popularności w Internecie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także