Ten błąd podczas prania sprawia, że ręczniki śmierdzą już po pierwszym użyciu
Chcesz, aby Twoje ręczniki były świeże i pachnące jak z dobrego hotelu? Jesteś zaskoczony, kiedy po pierwszym użyciu nowy ręcznik brzydko pachnie i nie rozumiesz dlaczego? Nie jest to związane z jakością materiału. Powodu szukać należy gdzie indziej.
Problem z nieprzyjemnym zapachem ręczników leży gdzie indziej. Chodzi przede wszystkim o sposób ich prania. Jeśli do pralki dodajesz ten składnik - ręczniki tracą na chłonności wilgoci - i śmierdzą. Dowiedz się, jak robić to poprawnie.
Dlaczego ręczniki po praniu śmierdzą?
Płyn do płukania to standard w praniu stosowany przez wiele osób. W przypadku ręczników jest to jednak błąd. Dlaczego? Ponieważ przynosi to więcej szkód niż pożytku. Dodając go do prania, sprawiasz, że ręczniki stają się mniej chłonne. Dlatego łapią szybciej wilgoć i zaczynają śmierdzieć. Stają się też siedliskiem do namnażania bakterii i grzybów. Przestają być też efektowne podczas suszenia ciała. Korzystanie z nich w takim wypadku przestaje być przyjemne. Jak prać ręczniki, aby tego uniknąć?
Jak prać ręczniki, aby były pachnące?
Jeśli chcesz, aby Twoje ręczniki były puszyste i pachnące, pamiętaj, aby nie prać ich też w wysokich temperaturach. Optymalną i zalecaną temperatura to 40 lub 60 stopni. Upranie ich w temperaturze 90 stopni sprawi, że staną się one szorstkie, stracą też swoją sprężystość. Używanie ich nie będzie wtedy komfortowe. A nie ma nic przyjemniejszego, jak owinąć się mięciutkim ręcznikiem po gorącej, relaksującej kąpieli. Warto też zrezygnować z chemii na rzecz naturalnych i domowych rozwiązań.
Zastosuj naturalne środki do prania
Nie musisz wydawać majątku na silne detergenty. Dwa naturalne środki do prania masz w swojej szafce kuchennej. Mowa tu oczywiście o occie i sodzie oczyszczonej. Wystarczy, że wlejesz do prania pół szklanki octu białego zamiast płynu do płukania. Soda oczyszczona wsypana do przegródki na proszek do prania - również zda egzamin. Po tym wystarczy, że włączysz pranie na bawełnę i upierzesz ręczniki w temperaturze 60 stopni. Zabijesz w ten sposób nie tylko bakterie, ale pozbędziesz się też brzydkiego zapachu. Usuniesz też resztki detergentu z włókien ręczników. Po praniu będą czyste, pachnące i dobrze pochłoną wilgoć.