PoradyTen gadżet rozwiązuje problem rdzewiejących grzebieni koszy w zmywarce

Ten gadżet rozwiązuje problem rdzewiejących grzebieni koszy w zmywarce

Rdzewiejące grzebienie koszy w zmywarce to oczywiście powód do zmartwienia. Jak sobie z tym poradzić, aby nie musieć wymieniać urządzenia na nowe?

rdzewiejące grzebienie koszy w zmywarce, fot. Freepik
rdzewiejące grzebienie koszy w zmywarce, fot. Freepik

16.01.2023 09:49

W miarę użytkowania każde urządzenie się zużywa. Dotyczy to także zmywarek. Jednak w przypadku tych sprzętów, niezwykle irytującą przypadłością jest rdza. Zwykle pojawia się na grzebieniach koszy. Najpierw powłoka, którą zostały powleczone zaczyna się łuszczyć oraz odpadać. A na końcu pojawia się, budząca złość, rdza. Czy coś można na to zaradzić?

Patent na rdzewiejące kosze w zmywarce

Grzebienie koszy służą przede wszystkim do oddzielania od siebie talerzy oraz umieszczania na nich kubków czy filiżanek. Jednak kiedy pokryją się rdzą, to sprawiają, że na wszystkich naczyniach również osiadają jej fragmenty. Wówczas musisz działać. I nie chodzi tutaj wcale o zakup nowej zmywarki. ;)

rdzewiejące grzebienie koszy w zmywarce, fot. Freepik
rdzewiejące grzebienie koszy w zmywarce, fot. Freepik

W Internecie kup silikonowe zaślepki, które zostały stworzone specjalne do grzebieni koszy. Musisz je tylko ponakładać na rdzewiejące grzebienie i to wszystko. ;) Zaślepki są elastyczne i łatwe w montażu. Podczas zakupu wybierz te najdłuższe, aby zakryły jak największą powierzchnię grzebienia.

Co zrobić ze rdzewiejącymi koszami?

Oczywiście jeżeli nie chcesz kupować zaślepek, to możesz nabyć nowe grzebienie. Zwykle jest to ruchoma część zmywarki, więc bez trudu je wymienisz. Natomiast jeśli rdza pochłonęła już dużą część kosza (nie tylko grzebienie), to pomyśl o zakupie nowych koszy. Oczywiście wybierz model, który będzie dobrze pasował do Twojej zmywarki.

rdzewiejące grzebienie koszy w zmywarce, fot. Freepik
rdzewiejące grzebienie koszy w zmywarce, fot. Freepik

Jak pozbyć się ze zmywarki brzydkiego zapachu?

Najpierw na dno zmywarki wlej szklankę octu. Odczekaj kilkanaście minut i uruchom puste urządzenie (możesz wykorzystać program do samoczyszczenia). Ocet doskonale zdezynfekuje wnętrze zmywarki. Takie czyszczenie warto przeprowadzać, profilaktycznie, raz w miesiącu. Nawet wtedy, kiedy zmywarka nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.

Brzydką woń może także roztaczać zanieczyszczony filtr. Dlatego co kilka miesięcy również poddaj go zabiegom czyszczącym. Jeżeli znajduje się na nim tłusty osad, to wymocz go w roztworze wody z płynem do mycia naczyń. Oporniejsze zabrudzenia usuń za pomocą szczoteczki.

6 genialnych trików, które ułatwiają pranie. Każdy powinien je znać