PoradyTen hotelowy trik z butelką wody stosują stewardessy dla własnego bezpieczeństwa

Ten hotelowy trik z butelką wody stosują stewardessy dla własnego bezpieczeństwa

Trik z butelką wody pozwala sprawdzić, czy jest bezpiecznie. Fot. Freepik
Trik z butelką wody pozwala sprawdzić, czy jest bezpiecznie. Fot. Freepik
12.10.2023 08:09

Obawy o to, że ktoś włamie się do pokoju hotelowego i nas obrabuje często nie mają pokrycia w rzeczywistości, ale ostrożności nigdy za wiele. Właśnie dlatego osoby, które dużo podróżują po całym świecie, w tym stewardessy, polecają trik z butelką. Dzięki niemu możesz w prosty sposób zyskać pewność, że w miejscu, gdzie masz nocować, nic ci nie zagraża.

Z bezpieczeństwem w hotelach bywa różnie, w zależności od ich standardu oraz tego, w jakim zakątku świata działają. W niektórych miejscach zdarzają się napady rabunkowe. Od czasu do czasu słyszy się np. historie o złodziejach, którzy chowają się w pokojach i czekają, aż nieświadomi ich obecności lokatorzy zasną, po czym zabierają cały ich dobytek. Po wysłuchaniu takich opowieści nawet osoby podróżujące po bezpiecznych państwach i śpiące w wysokiej klasy hotelach miewają obawy, że może je spotkać coś podobnego. Aby je uciszyć, przydaje się trik z butelką stosowany m.in. przez stewardessy.

Na czym polega trik z butelką wody?

Jeśli wchodząc do pokoju hotelowego czujesz obawę, że ktoś się w nim chowa, możesz w prosty sposób to sprawdzić. Wykorzystaj w tym celu najzwyklejszą butelkę wody. Tę prostą sztuczkę stosują osoby, które latają po całym świecie i nocują w różnych - mniej i bardziej bezpiecznych - miejscach. Po prostu wrzuć butelkę pod łóżko tak, by potoczyła się po podłodze. Jeżeli bez problemu przedostanie się pod meblem na drugą stronę, to znak, że nikt się tam nie ukrywa i jesteś bezpieczny. Jeśli (co mało prawdopodobne, ale jednak możliwe) stanie się inaczej i butelka natrafi na przeszkodę, wezwij na pomoc obsługę hotelową.

Trik z butelką wody stosują m.in. stewardessy. Fot. Freepik
Trik z butelką wody stosują m.in. stewardessy. Fot. Freepik

Co jeszcze sprawdzić w pokoju hotelowym?

Kiedy już zyskasz pewność, że jesteś w pokoju sam, powinieneś sprawdzić jeszcze kilka rzeczy. Dzięki temu spędzisz noc w o wiele bardziej komfortowych warunkach.

  • Upewnij się, że karta otwierająca drzwi działa poprawnie. Jeśli coś będzie nie tak, od razu poproś o wymianę, by uniknąć późniejszych problemów z otwarciem drzwi.
  • Przyjrzyj się materacowi i meblom tapicerowanym. To miejsca, w których mogą gnieździć się pluskwy (zdarza się to nawet w najlepszych hotelach). Jeśli widzisz na materacu lub obiciach czarne lub brązowe kropki/plamy, nie korzystaj z tego mebla! Natychmiast poproś o zmianę pokoju.
  • Sprawdź czystość kołdry. Prześcieradła i poszewki są regularnie wymieniane, ale nie we wszystkich hotelach zmienia się także całą pościel.
  • Zdezynfekuj przedmioty, które są najczęściej dotykane przez gości hotelowych - pilot od telewizora, klamki oraz włączniki świateł. Na tych rzeczach gromadzi się najwięcej zarazków, a zwykle nie są dokładnie czyszczone.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także