PoradyZdradziła jeden z ohydnych sekretów hoteli. Tego lepiej nie dotykaj!

Zdradziła jeden z ohydnych sekretów hoteli. Tego lepiej nie dotykaj!

czego nie dotykać w hotelu, fot. Gettyimages
czego nie dotykać w hotelu, fot. Gettyimages
13.07.2023 18:32

Choć pokoje hotelowe wyglądają na nieskazitelnie czyste, często są to tylko pozory. Pracownicy obiektów noclegowych coraz częściej ostrzegają w internecie, na co powinni zwracać uwagę goście. Podpowiadamy, czego lepiej nie dotykać w hotelu.

Pracownicy odpowiedzialni za sprzątanie hotelowych pokoi mają zwykle kilkadziesiąt minut na generalne porządki po wyjeździe jednego i przed przyjazdem kolejnego gościa. To jasne, że skupiają się na najważniejszych i najbardziej widocznych elementach, a inne pomijają. Warto wiedzieć, co należy do najrzadziej czyszczonych rzeczy, których lepiej nie dotykać.

Czego nie dotykać w hotelu?

Użytkowniczka TikToka o nicku @queenevangeline25 jest pracownicą jednego z amerykańskich hoteli i chętnie dzieli się z innymi informacjami o tym, jak działają takie obiekty. W jednym ze swoich filmów kobieta zdradza, czego nie powinno się dotykać w hotelu. Ostrzega m.in. przed narzutami zarzucanymi na łóżka. Zdradza, że są one bardzo rzadko prane, niekiedy tylko raz na rok. Jej zdaniem lepiej jest od razu zdjąć narzutę z łóżka i odłożyć w miejsce, w którym nie będziesz miał z nią żadnej styczności.

Czego lepiej nie dotykać w hotelu? Fot. Freepik
Czego lepiej nie dotykać w hotelu? Fot. Freepik

Jakie są inne niehigieniczne rzeczy w hotelu?

W tym samym nagraniu @queenevangeline25 ujawnia, że nigdy nie dotyka pilota od telewizora w pokoju hotelowym, zanim go nie wyczyści specjalnym preparatem. Jakiś czas temu przeprowadzono badania, które wykazały, że na pilotach znajduje się mnóstwo bakterii. Paradoksalnie okazało się, że problem jest większy w hotelach o wyższym standardzie. Amerykanka zdradza również, że lepiej nie korzystać ze szklanek w pokoju hotelowym, zanim ich wcześniej nie umyjesz. Ekipa sprzątająca nie myje ich detergentem, tylko przepłukuje wodą i poleruje. Kobieta dodaje, że lepiej nie chodzić na boso po hotelowych dywanach i zawsze wchodzić pod prysznic w klapkach.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o higienie w hotelach?

Kwestie poruszone przez @queenevangeline25 na TikToku to nie wszystkie grzeszki, jakie zdarza się popełniać hotelom. Niektóre obiekty stosują również inne praktyki, które niekoniecznie budzą zaufanie gości.

  • Ręczniki w hotelach muszą być idealnie białe, dlatego są często wybielane. Jeśli pojawiają się plamy, których nie da się usunąć, ręczniki farbuje się na niebiesko i wykorzystuje do czyszczenia basenów.
  • Niektóre hotele sugerują, by siadać na tapicerowanych meblach dopiero po położeniu na nich ręcznika. Wszystko przez to, że niektórzy goście siadają na nich nago i pozostawiają brzydkie smugi.
  • Jeśli w hotelu posiłki są serwowane w formie szwedzkiego stołu, może być ona wykorzystywana, by podawać resztki z poprzedniego dnia. Lepiej uważać na ciepłe dania, np. parówki (mogą być odgrzewane po kilka razy).
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także