PoradyLajfhakiTen magiczny kwiat przyciąga bogactwo i szczęście. W wazonie wygląda nieziemsko

Ten magiczny kwiat przyciąga bogactwo i szczęście. W wazonie wygląda nieziemsko

lilia, fot. Getty Images
lilia, fot. Getty Images

28.10.2023 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Białe i kielichowate kwiatostany są niezwykle eleganckie. Zazwyczaj możemy je spotkać w wielu ogrodach oraz wiązankach lub bukietach. Często nazywa się je także lilią św. Józefa lub magicznym kwiatem. Sprawdź jakie korzyści lilia przyniesie w twoim domu.

Każdemu z nas zależy na jak najlepszej energii w domu. W końcu ona przekładać się na nasze życie codzienne. Dlatego zasadzenie lilii w ogrodzie lub hodowanie w domu przyniesie niesamowite efekty.

Lilia - co musisz o niej wiedzieć?

Biała lilia, czyli lilium candidium należy do popularnych bylin, które można z powodzeniem hodować w swoich domach. Ma bardzo bogatą symbolikę w religii, ponieważ jest atrybutem wielu świętych, jak również w sztuce feng shui. Dzięki swoim dużym kwiatostanom przywodzi na myśl egzotyczne kwiaty z rajskich wysp. W naszych warunkach osiąga do około 120 cm wysokości, przez co góruje ponad pozostałą roślinnością. Sadzi się ją z cebulek w okolicach sierpnia, aby do zimy zdążyła się ukorzenić oraz wypuścić zimozielone liście. Warto wybrać dla lilii stanowisko widne oraz przepuszczalną glebę z dużą zawartością wapnia. Należy pamiętać o tym, aby po okresie kwitnienia (z końcem lipca) wykopać cebulki. Wtedy na kolejny sezon przechowujemy je w suchym miejscu, a potem sadzimy ponownie w ogrodzie.

Obraz

Co szkodzi w uprawie lilii białej?

Śmiertelnym niebezpieczeństwem dla tych kwiatów jest szara pleśń, która powstaje w skutek nadmiernej wilgoci. Wtedy charakterystyczny nalot pojawia się na całej roślinie, a pierwszym jej objawem są brązowiejące liście. Dlatego długa pora deszczowa oraz wysoka wilgoć powietrza może przyczyniać się do powstawania tej choroby grzybowej. Równie ważne jest ich podlewanie w taki sposób, aby nie zmoczyć liści, lub – co gorsza – kwiatów. Jednak brązowe liście to nie tylko objaw pleśni, ale też zbyt kwaśnej ziemi. Nie oszczędzi rośliny także poskrzypka liliowa, czyli mały szkodnik żerujący na jej liściach.

Obraz

Biała lilia i jej magiczne właściwości

Według starożytnej sztuki feng shui lilia to cudowny kwiat. Uważa się, że może ona przyciągnąć do naszego domu szczęście oraz pieniądze. Wystarczy umieścić kwiaty na stole w jadalni. Wraz z otwarciem się  pąków uwolnią swoją energetyczną moc. Dzięki temu od razu odczujesz przypływ pozytywnej energii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także