PoradyLajfhakiTen oprysk na mszyce nasza babcia stosuje każdego roku. Nie ma po nich śladu!

Ten oprysk na mszyce nasza babcia stosuje każdego roku. Nie ma po nich śladu!

oprysk na mszyce fot. freepik
oprysk na mszyce fot. freepik
12.06.2023 10:59

Mszyce to uciążliwe szkodniki, które często żerują na roślinach. Można jednak ich uniknąć, stosując oprysk na mszyce. Zdradzamy Ci przepis, jak zrobić go domowym sposobem.

Jeśli zauważymy, że w naszym ogrodzie są mszyce lub przędziorki, trzeba reagować od razu. Inaczej możemy być pewni strat w naszych uprawach. Dlatego zawczasu zastosuj nasz domowy oprysk. Problem zniknie w mig!

Jak pozbyć się szkodników z ogrodu?

Wydaje się, że próba pozbycia się szkodników z ogrodu, jest jak walka z wiatrakami. Nie musimy od razu wystawiać białej flagi na znak poddania. Jest na to skuteczne rozwiązanie, które nie zabierze ci dużo czasu, a odczujesz rezultaty jego zastosowania. Mowa tu oczywiście o oprysku. Możesz go zrobić samodzielnie w domu, wykorzystując do tego jedynie pokrzywę i czosnek. Po jego użyciu na roślinach nie będzie śladu mszyc. 

oprysk na mszyce fot. getty images
oprysk na mszyce fot. getty images

Przepis na domowy oprysk na mszyce

Zioła często stosuje się do przygotowania oprysku. Nic dziwnego, mają odstraszające działania na różne szkodniki (mszyce, przędziorki) i choroby (mączniak). Mają też składniki, które wspomagają rozwój roślin. Należą do nich: żelazo, wapń, fosfor, czy magnez. Domowy oprysk możesz stosować na kwiaty balkonowe, warzywa i owoce. Chroni je przed infekcjami i atakami szkodników. Jak wygląda jego przygotowanie? Pierwszy krok to przygotowanie wyciągu z pokrzyw, których garść zalej litrem wody i odstaw na 12 h. Po tym czasie dodaj czosnek - obrany, posiekany i zalany wodą, który również odstawiamy na 12h, a dopiero później dolewamy do roztworu. Na sam koniec mieszamy odsączoną wodę w proporcjach 1:1 i opryskujemy nią liście z obu stron. Możesz też podlewać nim rośliny ogrodowe raz na tydzień. Dzięki stosowaniu tego specyfiku zapomnisz o mszycach czy innych szkodnikach. Nasza babcia stosuje go każdego roku, dzięki czemu po insektach nie ma śladu, a uprawy zawsze cieszą oczy.

oprysk na mszyce, fot. freepik
oprysk na mszyce, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także