PoradyTen produkt z łazienki szybko wyczyści zlew w kuchni. Idealnie nabłyszcza

Ten produkt z łazienki szybko wyczyści zlew w kuchni. Idealnie nabłyszcza

Jak skutecznie wyczyścić zlew fot. genialne.pl/ freepik
Jak skutecznie wyczyścić zlew fot. genialne.pl/ freepik

04.02.2023 19:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak skutecznie wyczyścić zlew i przestać martwić się zaciekami oraz plamami? To jest możliwe. I co ciekawe nie musisz w tym celu sięgać po detergenty.

Czyszczenie chromowanego zlewu nie jest prostą sprawą. Widać na nim zacieki, wszelkie zanieczyszczenia, a także kamień. Jak zatem sprawić, aby zlew zalśnił swoim pierwotnym blaskiem? Zrobisz to za pomocą tylko jednego składnika.

Jak wyczyścić chromowany zlew?

Najpierw weź tubkę dowolnej pasty do zębów. Następnie nałóż jej trochę na gąbkę lub ściereczkę i rozsmaruj pastę na zlewie. Później odczekaj 20 minut. Po tym czasie szoruj krótko zlew i usuń za pomocą wody całą pastę. Na koniec wytrzyj zlew do sucha czystą szmatką. Gotowe. Twój chromowany zlew znowu błyszczy i już nie odznaczają się na nich zacieki.

jak skutecznie wyczyścić zlew. fot. YouTube
jak skutecznie wyczyścić zlew. fot. YouTube

Czego użyć do polerowania chromowanego zlewu?

Jeżeli powierzchnia Twojego zlewu cały czas jest matowa, to sięgnij po zwykłą mąkę pszenną. Oczywiście najpierw wymyj i dobrze osusz zlew. Później dobrze oprósz mąką całą chromowaną powierzchnię. Teraz weź czystą szmatkę i rozpocznij polerowanie. Po kilku chwilach zobaczysz, że matowa warstwa powoli schodzi, a powierzchnia zlewu zaczyna błyszczeć. Kiedy osiągniesz już zadowalające rezultaty, to usuń mąkę. Najporęczniej zrobisz to za pomocą odkurzacza.

jak skutecznie wyczyścić zlew. fot. YouTube
jak skutecznie wyczyścić zlew. fot. YouTube

Jak wyczyścić ciemny, granitowy zlewozmywak?

Na ciemny zlewie widać każde zabrudzenie. Odznaczają się na nim białe rysy, ślady kamienia, zacieki czy inne zanieczyszczenia. Jednak i z tym można sobie poradzić. Wystarczy zastosować środki zrobione z tego, co akurat masz w kuchennej szafce. One są niezawodne.

Sporządź roztwór octu z wodą (proporcja 1:1). Spryskaj nim zlew, odczekaj 10 minut i wówczas wyczyść granit szmatką. Natomiast do usunięcia osadów dobrze sprawdzi się pasta z sody oczyszczonej oraz wody. Nakładaj ją na ściereczkę i przecieraj zlewozmywak. Na koniec przepłucz go wodą.

Kamień nie osadza się na kranie! Wystarczy wetrzeć w niego ten płyn

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także