PoradyLajfhakiWsyp do toalety i spłucz. Tak błyskawicznie odświeżysz ją przed wizytą gości

Wsyp do toalety i spłucz. Tak błyskawicznie odświeżysz ją przed wizytą gości

Sposób na odświeżenie toalety fot. getty images
Sposób na odświeżenie toalety fot. getty images
07.04.2023 12:04, aktualizacja: 07.04.2023 16:34

Brzydki zapach unoszący się z toalety może skutecznie uprzykrzyć życie. Czasami pojawia się znikąd, nawet jeśli regularnie sprzątamy. Na szczęście istnieje bardzo prosty, domowy sposób na błyskawiczne odświeżenie toalety i pozbycie się przykrej woni.

Brzydki zapach wydobywający się z sedesu może wynikać z tego, że z toalety korzysta wiele różnych osób. Zdarza się, że sygnalizuje potrzebę gruntownego sprzątania. Od strony biologicznej najczęściej jest efektem procesu gnilnego, który zachodzi w rurach. Rozkład substancji organicznych w połączeniu z szybkim wzrostem drobnoustrojów sprawiają, że z toalety zaczyna wydobywać się nieprzyjemna woń.

Co poradzić na brzydki zapach z toalety?

Najlepszym lekarstwem na brzydkie zapachy w łazience jest regularne czyszczenie oraz prawidłowe korzystanie z toalety. Ważne jest również, by co jakiś czas wietrzyć łazienkę. Zdarza się, że mimo regularnego sprzątania i wietrzenia łazienki, z sedesu zaczyna wydobywać się brzydki zapach. W takim przypadku konieczna jest doraźna interwencja odświeżająca toaletę.

sposób na brzydki zapach z toalety
sposób na brzydki zapach z toalety

Pomogą tylko specjalistyczne środki czyszczące?

Wiele osób wierzy, że aby skutecznie pozbyć się przykrych zapachów z toalety, konieczne jest użycie odświeżacza powietrza oraz silnych środków chemicznych. Dostępne w sklepach odświeżacze do WC mogą jednak być szkodliwe dla zdrowia, podobnie jak mocno żrące środki czyszczące. Problem brzydkiego zapachu z sedesu można załatwić w o wiele prostszy, domowy sposób. Nie wymaga on kupowania specjalistycznych środków czyszczących. Potrzebne są jedynie dwa produkty, których na co dzień używamy w łazience.

sposób na brzydki zapach z toalety, fot. Genialne.pl
sposób na brzydki zapach z toalety, fot. Genialne.pl

Super sposób na odświeżenie toalety

Istnieje jeden, doskonały sposób na szybkie odświeżenie  pozbycie się brzydkiego zapachu z toalety. Dzięki niemu smród zniknie w ciągu kilku sekund, a toaleta ponownie zacznie pachnieć świeżością. Wszystko, czego potrzebujesz, by zastosować ten toaletowy trik, to proszek do prania i pasta do zębów. Przygotuj jedną miarkę dowolnego proszku do prania. Dodaj do niej odrobinę pasty do zębów. Następnie wsyp wszystko do muszli klozetowej i spuść wodę. To wszystko - żadnego szorowania i ręcznego usuwania nieczystości. Po tym błyskawicznym i prostym zabiegu przykry zapach znika, a toaleta jest świeża i pachnąca.

Przed wizytą gości wrzucam kulę do WC. Wykonanie jej kosztuje grosze, a cała łazienka pachnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także