PoradyTen sprej do mycia ekranu telewizora sprawia, że kurz wcale na nim nie osiada

Ten sprej do mycia ekranu telewizora sprawia, że kurz wcale na nim nie osiada

Czym czyścić telewizor? Fot. Genialne.pl
Czym czyścić telewizor? Fot. Genialne.pl

21.03.2023 13:59

Przekonaj się, jak umyć ekran telewizora. Dzięki prostemu trikowi usuniesz kurz osadzający się na urządzeniu. Już nie będzie straszył w słoneczne dni ;)

Obecnie w swoich domach mamy coraz większe telewizory. Dzięki temu jakość oglądanych filmów czy programów jest dużo lepsza. Jednak na dużych ekranach osadza się też znacznie więcej kurzu, który niestety jest bardzo widoczny. Jak skutecznie umyć tę jakże delikatną część teleodbiornika, aby jej nie uszkodzić?

jak umyć ekran telewizora, fot. Freepik
jak umyć ekran telewizora, fot. Freepik

Czego użyć do wymycia ekranu telewizora?

Musisz wiedzieć, że ekran jest dość delikatny i trzeba uważać, aby go nie zniszczyć — chociażby przez przypadkowo wybrany detergent. Przede wszystkim nie sięgaj po specyfiki zawierające alkohol (np. preparaty do dezynfekcji, płyny do mycia szyb itp.). Ze sklepowej półki wybierz produkt, który nie ma go w składzie i dodatkowo posiada właściwości antystatyczne (zapobiega osadzaniu się kurzu na czyszczonych powierzchniach).

Jeżeli prowadzisz ekologiczny styl życia, to samodzielnie zrób preparat do czyszczenia wszelkiego rodzaju ekranów (na telewizorach, komputerach, tabletach, telefonach komórkowych, laptopach itd.). W butelce z atomizerem zmieszaj wodę destylowaną oraz ocet. Proporcje to 1:1. Następnie nanieś preparat na ściereczkę i przecieraj nią ekran. Zauważysz, że kurz i wszelkie zabrudzenia szybko zejdą, a pyłki nie będą osadzać się tak intensywnie.

jak umyć ekran telewizora, fot. Freepik
jak umyć ekran telewizora, fot. Freepik

Czym czyścić ekran telewizora?

Jeżeli już wybrałeś właściwy specyfik, to teraz pomyśl o narzędziu przeznaczonym do mycia. Najlepsza będzie zwykła sucha ściereczka z mikrofibry. Unikaj stosowania gąbek, ręczników papierowych bądź chusteczek higienicznych. Te materiały mogą porysować powierzchnię ekranu. Detergent zawsze nanoś na szmatkę (używaj go tylko trochę) - nie powinna być mokra, ale lekko wilgotna. Nigdy nie spryskuj nim monitorów bądź ekranów — wówczas narażasz swój sprzęt na awarię, gdyż płyn może dostać się w nieodpowiednie miejsca.

jak umyć ekran telewizora, fot. Freepik
jak umyć ekran telewizora, fot. Freepik

Jak uniknąć smug podczas mycia ekranów?

Wbrew pozorom to wcale nie jest trudne. Przede wszystkim ważna jest sama technika mycia. Ekran czyść równomiernymi i lekko zachodzącymi na siebie pociągnięciami ściereczki. Ruchy powinny być pionowe lub poziome — nigdy nie koliste, ponieważ są gwarancją wystąpienia smug.

Pocięłam szmatkę i nasączyłam. W 15 min zniknął kamień z prysznica

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także