PoradyLajfhakiTen strach na muchy zrobisz z worka i kilku monet. Owady boją się do niego zbliżyć

Ten strach na muchy zrobisz z worka i kilku monet. Owady boją się do niego zbliżyć

Jak odstraszyć muchy domowym sposobem? fot. Freepik
Jak odstraszyć muchy domowym sposobem? fot. Freepik
06.09.2023 10:45

Od dawna zastanawiałam się, jak odstraszyć muchy z domu. Po przeszukaniu internetu znalazłam jeden interesujący trik, dzięki któremu pomieszczenie stało się wolne od natarczywych owadów. Musisz o nim wiedzieć!

Latem owady wręcz pchają się do naszych domów, a wszystko to przez zapachy, które je przyciągają. Jeśli masz małe gospodarstwo lub twój sąsiad hoduje zwierzęta, możesz być pewien, że much będzie co niemiara. Poza tradycyjnymi siatkami na okna i drzwi warto przygotować straszaki, dzięki którym muchy nie będą się zbliżać do konkretnych powierzchni. Sprawdź poniżej, jak się za to zabrać.

Jak odstraszyć muchy z domu?

Nic bardziej nie denerwuje niż muchy, które latają po całym pomieszczeniu i irytują swoim dźwiękiem. Jeszcze gorzej, jeśli na tobie siadają i nie dają w spokoju odpocząć. By uniknąć takiego scenariusza, przygotuj straszak z foliowej torebki i kilku monet, a zapomnisz o owadach. Wystarczy napełnić torebkę wodą i wrzucić kilka monet. Następnie związujemy koniec i wieszamy go na klamkach czy uchwytach szafek. Monety wewnątrz worka z wodą będą rozpraszać światło i migać, a muchy z pewnością nie zbliżą się do takiego obiektu. Możesz zrobić kilka takich woreczków i zawiesić w różnych częściach kuchni, a szkodniki wyniosą się z pomieszczenia.

Jak odstraszyć muchy domowym sposobem? fot. genialne.pl
Jak odstraszyć muchy domowym sposobem? fot. genialne.pl

Domowa pułapka na muchy z tego, co masz w domu

Jeśli chcesz zlikwidować insekty raz na zawsze, zadziałaj mieszanką, która je zwabi. Absurdalne? A co jeśli powiem ci, że już nie będą w stanie z niej wyjść? Załatwisz je raz, a dobrze. Do miseczki wlej wodę i ocet w proporcji 1:1, a także dolej nieco płynu do naczyń. Wszystko wymieszaj, a następnie zakryj kartką papieru, tak by tylko kawałek miski był odkryty. Chodzi o to, by muchy wleciały do środka, miały utrudniony dostęp do wyjścia i utopiły się w płynie. Sposób działa również na małe muszki owocówki, które uwielbiają żerować latem na naszych warzywach i owocach. Inny sposób to postawienie słowika wysmarowanego miodem. Muchy będą do niego wlatywać, a następnie przykleją się do ścianek i nie będą mogły uciec.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także