PoradyLajfhakiTen trik na wyczyszczenie butów zamszowych odkryła zapewne kobieta

Ten trik na wyczyszczenie butów zamszowych odkryła zapewne kobieta

Jak wyczyścić buty zamszowe, fot. Freepik
Jak wyczyścić buty zamszowe, fot. Freepik
31.08.2023 19:35

Zamszowe buty zaszły brudem, a ty nie wiesz, jak je wyczyścić, by nie uszkodzić delikatnej struktury? Wystarczy nasączyć wacik i potrzeć brudne miejsce, a buty będą jak nowe. Produkt czyszczący znajdziesz w każdym domu.

Zamszowe powierzchnie nie są takie łatwe w czyszczeniu, jak nam się wydaje. Często jedynie rozmazujemy brud, zamiast go usunąć. Nie oznacza to jednak, że nie da się ich doczyścić, trzeba jedynie wiedzieć, jak to zrobić. Trik przyda się każdej osobie, której brudne buty spędzają sen z powiek. Całe szczęście są aż dwie tanie opcje, które możesz wykorzystać w każdym momencie.

Jak wyczyścić buty zamszone? Nasącz wacik płynem do zmywania makijażu

Jak to mówią "potrzeba matką wynalazków" a trik zapewne został wymyślony przez kobietę, która łapała się każdej możliwości, by oczyścić swoje buty po długiej imprezie. Przyda się produkt z łazienki, a konkretnie płyn mineralny, który ma zadanie oczyścić twarz z makijażu. Nada się każdy z nich, poza jednym wyjątkiem! Mowa tutaj o płynie dwufazowym, który ma w sobie olejek, a ten w żadnym wypadku nie powinien znaleźć się na zamszowej powierzchni. Jeśli tłuszcz osadzi się na zamszu, będzie bardzo ciężko go wywabić, nie mówiąc już o plamach, które pozostaną. Aby poprawnie zaaplikować płyn, wystarczy nasączyć wacik płynem i przytrzymać w miejscu, gdzie osadził się brud. Po kilkunastu sekundach lekko pocieramy powierzchnię, a po plamie nie ma ani śladu.

Obraz

Nie masz płynu? Wykorzystaj skórkę od chleba

Jeśli nie korzystasz z płynu do demakijażu, nie musisz go specjalnie kupować, by oczyścić buty. Ciekawym trikiem na usunięcie zabrudzenia będzie skorzystanie ze skórki od chleba, która działa niczym gumka na ołówek. Wystarczy kilkukrotnie potrzeć rysę, a zabrudzenie ustąpi lada moment. Bez moczenia i zbędnego bałaganu, same plusy i żadnych minusów, no, chyba że nie jadasz chleba. Możemy sobie jedyne wyobrażać, jak ktoś wpadł na ten niecodzienny pomysł, by wykorzystać pieczywo na obuwiu. Wynalazca może czuć dumę z tak genialnego odkrycia.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także