PoradyLajfhakiTeraz już nie ryzykuję. Od razu poznaję i wyrzucam przeterminowaną szminkę

Teraz już nie ryzykuję. Od razu poznaję i wyrzucam przeterminowaną szminkę

jak sprawdzić, czy szminka jest przeterminowana, fot. Genialne
jak sprawdzić, czy szminka jest przeterminowana, fot. Genialne
18.09.2023 19:06

Ten jeden kosmetyk stanowi ostatni szlif makijażu, czyli przysłowiową kropkę nad 'i'. Pełni ważną funkcję w życiu kobiet, ponieważ dodaje niebywałej pewności siebie. Jednak — jak każdy inny tego typu produkt — posiada termin przydatności. Podpowiadamy, jak sprawdzić, czy szminka jest przeterminowana.

Warto raz na jakiś czas przeglądnąć swoje kosmetyki, aby pozbyć się tych, które są stare lub od lat nieużywane. Tak samo jest ze szminkami, których statystycznie mamy najwięcej. Bardzo często kupujemy je pod wpływem impulsu, mody lub polecenia koleżanki, przez co kolekcja się powiększa. Jednak okazuje się, że i tak większości z nich nie używamy, bo mamy jedną ulubioną szminkę. W takim razie co z całą resztą?

Jak sprawdzić, czy szminka jest przeterminowana?

Okazuje się, że użycie przeterminowanego produktu może wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku. Ból, alergia, a nawet podrażnienia i zapalenie ust — to tylko góra lodowa problemu. Zazwyczaj szminka po terminie pachnie skrobią ziemniaczaną lub ma nieprzyjemny zapach plasteliny, który powinien od razu zwrócić naszą uwagę. Jeśli mimo to zdecydujemy się ją nałożyć, to bardzo często nie chce z nami współpracować. Bardzo brzydko się rozciera i nie tworzy jednolitej tafli, tylko luki z mniejszą pigmentacją koloru. Często po otwarciu opakowania może ukazać się nam bardzo nieprzyjemny widok, czyli pleśń. Wtedy pod żadnym pozorem nie należy jej nakładać na usta lub odcinać zmienionych elementów, ponieważ szminka jest cała zainfekowana i trzeba ją po prostu wyrzucić.

Close-up image of woman applying red lipstick to her plump lips
Close-up image of woman applying red lipstick to her plump lips

Jak dobrać odpowiedni kolor szminki?

Wiesz już, jak sprawdzić, czy szminka jest przeterminowana. Ale czy zastanawiało cię kiedykolwiek to, czy jest jakikolwiek patent na to, jak dobrać odpowiedni kolor tego kosmetyku? Cóż, nie ma idealnego odcienia, który na każdym będzie wyglądał fenomenalnie. Marki kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu coraz nowych formuł i opakowań, które są tylko chwytem marketingowym. Przy wyborze szminki oraz jakiegokolwiek kosmetyku trzeba kierować się swoimi potrzebami i urodą. W obecnym czasie bardzo modne staje się dopasowywanie kosmetyków i garderoby do typu kolorystycznego urody. Okazuje się, że odpowiedni kolor może odmienić życie, a zły niepotrzebnie dodać lat. Będąc w drogerii, złap się za palec i ściśnij opuszek. W ten sposób końcówka palca zmieni kolor i to właśnie na jego podstawie należy wybrać odpowiedni odcień pomadki.

Beautiful caucasian girl make up artist, visagiste, model holding red liquid lipstick, lip gloss. Concept advert no brand decorative professional cosmetic store
Beautiful caucasian girl make up artist, visagiste, model holding red liquid lipstick, lip gloss. Concept advert no brand decorative professional cosmetic store
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także