PoradyLajfhakiTeraz już wiem, jak wyczyścić klawiaturę. Trik zdradził mi informatyk

Teraz już wiem, jak wyczyścić klawiaturę. Trik zdradził mi informatyk

Teraz już wiem, jak wyczyścić klawiaturę. Trik zdradził mi informatyk
25.09.2023 17:50

Bardzo często spędzamy nad nią kilka godzin i nie zwracamy uwagi na jej kondycję. W efekcie po niedługim czasie nie działa już tak dobrze oraz nie wygląda estetycznie. Podpowiadamy jak wyczyścić klawiaturę.

Każdy, kto, posiada komputer, zmaga się z tym problemem. Ciężko jest temu zaradzić, a co dopiero znaleźć winnych. Za brud na klawiaturze w głównej mierze jest odpowiedzialna jej budowa, ponieważ składa się z dużej ilości klawiszy. Odstępy między klawiszami również są spore, przez co gromadzi się w nich kurz, włosy, a nawet resztki jedzenia. Jednak dzięki tym trikom nie są one już tak straszne.

Jak wyczyścić klawiaturę?

Wystarczy, że sięgniesz po dwa akcesoria biurowe, a problem rozwiąże się praktycznie sam. Ważne jest to, aby przed wykonaniem tej metody wyłączyć komputer lub zablokować klawiaturę. Teraz należy, nakleić na klawisze przezroczystą taśmę klejącą dociskając ją do klawiszy. Warto pamiętać o tym, aby jej większa część znajdowała się nad lukami, przez co brud łatwiej się przyczepi. Kiedy cała jest już pokryta, wystarczy odwrócić ją do góry nogami. Pod wpływem grawitacji paproszki spadną na taśmę, a tym samym przykleją się od niej. Można też, jeśli urządzenie na to pozwala, energicznie potrząsnąć klawiaturą. Na koniec pozostaje odkleić taśmę i gotowe.

keyboard and mouse on the table .
keyboard and mouse on the table .

Pozostałe triki na czystą klawiaturę

  • Dmuchawa lub odkurzaczto nieoczywisty, ale skuteczny sposób. Wystarczy go uruchomić, a końcówkę zbliżyć do klawiatury. W ten sposób cały brud zostanie wciągnięty.
  • Sprężone powietrze w sprayu to zbawienny gadżet w domu. Pod wpływem ciśnienia brud dosłownie wyskoczy z klawiatury.
  • Bawełniane patyczki, ściereczka z mikrofibry oraz alkohol izopropylowy to starter pack każdego, kto często korzysta z komputera.
  • Specjalistyczny kluczyk do ściągania klawiszy również pomoże uporać się z niechcianym brudem. To bardzo bezpieczna, ale czasochłonna metoda, na którą wielu nie może sobie pozwolić.
  • Czyszczenie zdjętych klawiszy w roztworze z wody i płynu do naczyń to również ważny etap. Często są one oblepione, przez co nieprzyjemnie się z nich korzysta. Dlatego warto namoczyć je we wodzie przez kilka godzin, a dopiero potem wypłukać. Na koniec trzeba poczekać do ich całkowitego wyschnięcia.
A man in gloves sanitizing a keyboard in light wooden background with sanitizer. coronavirus
A man in gloves sanitizing a keyboard in light wooden background with sanitizer. coronavirus
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także