Idealny trawnik na suszę. To ostatni dzwonek na dosianie mikrokoniczyny

Idealny trawnik na suszę. To ostatni dzwonek na dosianie mikrokoniczyny

trawa z mikrokoniczyną, fot. getty images
trawa z mikrokoniczyną, fot. getty images
24.06.2023 19:23

Trawa z mikrokoniczyną to produkt, którego popularność wciąż rośnie. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale też nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Każdy może ją wyhodować.

Szukając oszczędności, warto pomyśleć nad założeniem trawnika z mikrokoniczyną. Nie tylko ma małe wymagania, ale jest też odporny na suszę! Dzięki temu będziesz mieć piękną murawę przez cały rok!

Zalety trawy z mikrokoniczyną

W porównaniu ze zwykłym trawnikiem, trawa z mikrokoniczyną wypada o wiele bardziej korzystnie. Po pierwsze ma mniejsze wymagania pielęgnacyjne. Po drugie jest odporna na suszę, więc w okresie letnim, kiedy trudno o długotrwałe opady jest to dobre rozwiązanie. Pomimo skąpego nawadniania murawa nie pożółknie i będzie wyglądała pięknie - jak zielony, wypielęgnowany dywan w ogrodzie. Po trzecie jest odporna na deptanie, więc nie odkształci się pod wpływem stóp.  Czwartą korzyścią jest oszczędność w kosztach pielęgnacji. Posiadając trawę z mikrokoniczyną o wiele mniej wydasz na jej utrzymanie. Trawa taka wyróżnia się też powolnym wzrostem, dlatego spokojnie możesz ograniczyć koszenie. Natomiast jeśli po kosiarkę będziesz sięgał rzadko, to twoje podwórko przemieni się w małą i urokliwą łąkę.

Beautiful spring grass outdoors
Beautiful spring grass outdoors

Jak założyć trawnik z mikrokoniczyną?

Założenie trawnika z mikrokoniczyną nie jest niczym skomplikowanym. Przed siewem należy zmieszać ze sobą nasiona trawy i koniczyny. Następnie przeprowadź odchwaszczenie terenu, przekop glebę, a następnie wyrównaj jej powierzchnię. Po wysianiu mieszanki trawy z mikrokoniczyną w ilości 1-2 kg/10 m² lekko zmieszaj nasiona z glebą i na końcu podlej. Możesz też wysiać nasiona na istniejącą trawę w ilości 250 g/100 m². Co 3 lata zaleca się zrobienie dosiewu nasion mikrokoniczyny.

Full frame of green glitter during christmas time
Full frame of green glitter during christmas time

Kiedy zacząć siać trawę?

Sianie przeprowadza się wiosną. Poczekaj, aż ziemia rozmarznie. Niewysoka temperatura oraz duża ilość opadów sprzyjają kiełkowaniu nasion. Siew można też przeprowadzić na przełomie sierpnia i września. Wówczas nasiona zdążą się dobrze ukorzenić przed nadejściem chłodów. Jednak latem pamiętaj o regularnym podlewaniu trawy do momentu, aż mikrokoniczyna wyrośnie i dobrze się ukorzeni. Zaletą takiego trawnika jest też brak potrzeby obfitego nawożenia, co odróżnia go od tradycyjnej murawy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także