PoradyLajfhakiCoraz więcej osób wykorzystuje produkt z apteki do chłodzenia mieszkania latem

Coraz więcej osób wykorzystuje produkt z apteki do chłodzenia mieszkania latem

trik z apteki na ochłodzenie mieszkania, fot. Getty Images
trik z apteki na ochłodzenie mieszkania, fot. Getty Images
14.07.2023 13:38

Lato i tropikalne temperatury potrafią dać nie jednemu w kość. Ciepłe powietrze przedostaje się do naszych domów oraz mieszkań, przez co ciężej jest nam funkcjonować. Sprawdź banalny trik z apteki na ochłodzenie mieszkania.

Podczas fali upałów każdy szuka kawałka cienia lub schronienia przed ostrymi promieniami słońca. Zaduch, zmęczenie, brak apetytu, a nawet bóle głowy to tylko niektóre skutki uboczne funkcjonowania w wysokich temperaturach. Dlatego warto poznać sposób jak szybko i skutecznie ochłodzić mieszkanie samodzielnie.

Jak radzić sobie w upały?

Większość osób montuje w swoich domach klimatyzację, która po kliknięciu zaledwie jednym guzikiem zapewnia długotrwały chłód. Jednak nie każdy ma taką możliwość i w inny sposób musi radzić sobie z upałami. Dodatkowo obecnie ceny zakupu i montażu klimatyzacji są bardzo wysokie (nie wspominając już o rachunkach za prąd, które mogą niejednego zwalić z nóg). Dlatego warto postawić na skuteczne i tanie domowe triki, dzięki którym szybko poczujesz ulgę. Na początek warto pamiętać o tym, aby nie otwierać w dzień okien, a pomieszczenia wietrzyć tylko wieczorem. W efekcie ciepłe powietrze nie wejdzie szybko do naszych domów. Ważne jest także zaciągnięcie rolet lub zasłon, które zahamują mocne promienie słoneczne.

trik z apteki na ochłodzenie mieszkania, fot. Freepik
trik z apteki na ochłodzenie mieszkania, fot. Freepik

Trik z apteki na ochłodzenie mieszkania

Coraz większą popularność zyskują koce termiczne, które można zakupić w każdej aptece lub internecie. Kosztują zaledwie 5 zł i sprawdzą się idealnie do schłodzenia mieszkania. Wystarczy założyć je na okno, srebrną stroną na zewnątrz, a złotą do środka. W ten sposób promienie słoneczne odbijają się od koca oraz przyjmują małą dawkę ciepła. W efekcie wnętrze nie nagrzewa się mocno i w mieszkaniu jest o kilkanaście stopni chłodniej. Jednak warto wiedzieć, że wizualnie nie prezentuje się to dobrze, co może przeszkadzać pewnej grupie osób. Mimo to, w mediach społecznościowych wiele osób chwali tę metodę, a niektórzy znaleźli już zamienniki koców termicznych. Wystarczy wziąć z szuflady rolkę folii aluminiowej, która spełni swoją funkcję równie dobrze co koc.

folia aluminiowa do piekarnika fot. genialne.pl
folia aluminiowa do piekarnika fot. genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także