PoradyWeź piłkę tenisową i zawieś w garażu. Pozbędziesz się problemu!

Weź piłkę tenisową i zawieś w garażu. Pozbędziesz się problemu!

Sposoby na parkowanie w garażu, fot. Pinterest
Sposoby na parkowanie w garażu, fot. Pinterest

10.01.2023 16:33, aktual.: 10.01.2023 18:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Parkowanie w małym i ciasnym garażu może sprawiać trudności. Do tego manewru potrzebna jest spora precyzja, a także pełne skupienie oraz koncentracja. Czy jednak tę czynność można sobie jakoś ułatwić? Poznaj sposoby na parkowanie w garażu, które odmienią Twoje życie. ;)

Trik z piłeczką tenisową

Kluczem do tego, aby dobrze zaparkować w garażu i nie porysować karoserii jest umiejętność zatrzymania się we właściwym momencie. Jednak jak ocenić, kiedy trzeba nacisnąć hamulec i nie uderzyć w graty zalegające w garażu? Jest na to sposób.

Weź piłeczkę tenisową i zamontuj w niej wkręt. Następnie doczep do niego sznurek. Samochód zaparkuj w garażu w optymalnej pozycji. Później do sufitu przymocuj sznurek w taki sposób, aby piłeczka dotykała przedniej szyby. Dzięki temu podczas kolejnego parkowania będziesz wiedział, jak daleko możesz jeszcze wjechać.

Sposoby na parkowanie w garażu, fot. Pinterest
Sposoby na parkowanie w garażu, fot. Pinterest

Zamontuj odbojniki

Jeżeli nie chcesz wiercić dziur w suficie, to pomyśl o zakupie ograniczników podłogowych. Występują one także pod nazwą separatory lub odbojniki. Są wykonane z gumy i zostały wyposażone w odblaskowe taśmy, które bardzo łatwo zauważyć. Montuje się je do podłogi na stałe bądź tylko tymczasowo. Kiedy koła auta dotkną ograniczników, to od razu to poczujesz i będziesz wiedział, że należy się zatrzymać.

Sposoby na parkowanie w garażu, fot. Unsplash
Sposoby na parkowanie w garażu, fot. Unsplash

Elektroniczny asystent parkowania

Są auta, które nie zostały fabrycznie wyposażone w czujniki parkowania. Ale to nie powód do smutku. ;) Jeżeli w Twoim garażu piłka tenisowa i odbojniki nie zdały egzaminu, to zainwestuj w aktywnego asystenta parkowania. To w rzeczywistości zestaw czujników parkowania, które montuje się z boku auta oraz na zderzakach. One, za sprawą fal ultradźwiękowych, które odbijają się od przeszkody, są w stanie ocenić odległość dzielącą samochód od np. krawężnika. Kierowca o bliskości ściany czy innej rzeczy zostanie powiadomiony za pomocą sygnału dźwiękowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także