PoradyLajfhakiTrik z podkolanówką znam od osiedlowej fryzjerki. Problemy ze szczotką zniknęły

Trik z podkolanówką znam od osiedlowej fryzjerki. Problemy ze szczotką zniknęły

trik z podkolanówką, fot. Genialne
trik z podkolanówką, fot. Genialne
02.10.2023 18:43

Dla wielu rozczesywanie włosów to prawdziwa droga przez mękę. Stylizacja fryzury zajmuje wtedy dużo czasu, a na szczotce zostaje pełno włosków. Okazuje się, że trik z podkolanówką to remedium na te wszystkie problemy.

Każdy pragnie, aby jego włosy były zdrowe i lśniące. Jednak droga do uzyskania takiego efektu jest bardzo długa oraz często bolesna. Ze względu na różne czynniki na włosach tworzą się kołtuny, czyli splątane ze sobą pasma, które często są oblepione łojem. Zwykłe mycie głowy rzadko pomaga, ponieważ kłopot i tak pojawia się przy rozczesywaniu...

Trik z podkolanówką ma wpływ na włosy?

Zazwyczaj tę część garderoby zakładamy jako dodatek do stylizacji lub ochronę nóg przed zimnem. Jednak okazuje się, że można wykorzystać ją w zupełnie inny, ale nie mniej pożyteczny sposób. Jeśli po rozczesaniu włosów twoja szczotka wygląda jak osobna forma życia, to ta metoda oszczędzi dodatkowych nerwów. Wystarczy sięgnąć po parę podkolanówek lub rajstop, w zależności od tego, co akurat masz pod ręką, i założyć je na grzebień lub szczotkę. Należy dobrze naciągnąć materiał na jej ząbki, tak aby włosie znalazło się nad pończochą. W ten sposób właśnie na podkolanówce osiądą wszystkie włosy i zanieczyszczenia. W efekcie grzbiet szczotki jest czysty, a ty masz mniej pracy.

Jak należy dbać o szczotkę do włosów?

Okazuje się, że należy dbać o te akcesoria tak samo jak o inne sprzęty do pielęgnacji włosów. Zazwyczaj na co dzień nie zwracamy uwagi na ich stan, a przecież mają styczność z pasmami i skórą głowy. Leżąc w łazience, pochłaniają dużą ilość kurzu, oleju oraz produktów do stylizacji, jak również wilgoci. W efekcie wytwarzają się na nich bakterie, które negatywnie wpływają na kondycję włosów. Wtedy bardzo często mogą pojawiać się alergie, podrażnienia, a nawet poważniejsze schorzenia skórne. Warto przynajmniej raz na tydzień umyć swoje szczotki lub grzebienie. Do tego celu przyda się miska z ciepłą wodą oraz szampon do włosów. Wystarczy namoczyć szczotki z dodatkiem kosmetyku. W ten sposób cały zgromadzony na nich brud odejdzie w mgnieniu oka.

Young beautiful girl having problems while hair on pink background.
Young beautiful girl having problems while hair on pink background.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także