Porady3 proste triki, dzięki którym wyśpisz się w upalną noc bez klimatyzatora!

3 proste triki, dzięki którym wyśpisz się w upalną noc bez klimatyzatora!

3 proste triki, dzięki którym wyśpisz się w upalną noc bez klimatyzatora!
29.06.2022 10:02

Podczas upalnego lata naprawdę trudno jest zasnąć w nocy. Wysokie temperatury są w stanie zmęczyć prawie każdego. Jak zatem pokonać upał w nocy i spróbować wypocząć w gorące miesiące? Na to też są sposoby.

Zapewne podczas parnych nocy większość osób włącza wiatrak i próbuje chłodzić się przyjemnymi podmuchami powietrza. Jednak chodzące przez całą noc urządzenie wpłynie znacząco na wzrost rachunków za prąd. Są jednak inne metody, które pomogą Ci wyspać się w upalne noce.

DANNY G/unsplash
DANNY G/unsplash

Jak przetrwać noc w upały?

W pokojach gorące powietrze zawsze unosi się do góry, a chłodniejsze gromadzi się na dole. Dlatego zrezygnuj ze spania w łóżku i nocuj na materacu ułożonym na podłodze. Dobrze sprawdzi się to także w przypadku piętrowych, dziecięcych łóżek. Dodatkowo możesz również w ogóle zrezygnować ze spania w sypialni i przenieść się do najchłodniejszego pokoju w domu czy mieszkaniu. Na pewno poczujesz ulgę.

Jak spać w upały? Wykorzystaj hamak!

Kolejny patent jest zaczerpnięty wprost od podróżników, którzy nocowali w nie jednym miejscu. Idąc ich tropem, w ogóle zrezygnuj ze spania w łóżku. Kup hamak i (jeżeli oczywiście Twoje mieszkanie na to pozwala) zawieś go w pokoju. Pamiętaj, aby był osadzony blisko podłogi (tam znajduje się najchłodniejsze powietrze). Dodatkowo ciągłe lekkie bujanie wprawi w ruch powietrze i poczujesz, że w pomieszczeniu jest chłodniej.

Andisheh A/unsplash
Andisheh A/unsplash

Metoda Egipcjan

Jeżeli żaden sposób nie działa i każdej nocy nie możesz zmrużyć oczu, to wypróbuj egipską metodę chłodzenia. Jest ona dość radykalne, ale od razu przyniesie zamierzony efekt. Na bok odłóż kołdrę. Weź prześcieradło i zwilż je wodą. Następnie zwyczajnie nałóż je w łóżku na siebie. Od razu poczujesz przyjemny chłód.

Już wiesz jak pokonać upał w nocy i skutecznie się wyspać. Przekonaj się teraz, dlaczego niektóre pary śpią w osobnych łóżkach i bardzo sobie to chwalą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także