PoradyLajfhakiJesienią smaruję szkła okularów mydłem. Dzięki niemu wygodniej się z nich korzysta

Jesienią smaruję szkła okularów mydłem. Dzięki niemu wygodniej się z nich korzysta

Triki z okularami Fot. Genialne
Triki z okularami Fot. Genialne
Katarzyna
16.10.2022 18:25

Wiele osób wstydzi się tego, że nosi okulary. Jednak prawda jest taka, że są one bardzo przydatne wszystkim, którzy mają wadę wzroku. Sama jestem posiadaczką okularów, a o soczewkach nie chcę słyszeć! Okulary dodają klasy i sprawiają, że wygląda się dojrzalej i inteligentniej, lecz czasami mogą być problematyczne. Jeśli też nosisz okulary, to doskonale wiesz, o czym mówię! Koniecznie sprawdź te proste triki z okularami!

Rozwiąż problem szukania okularów, gdy jest ciemno

Nawet jeśli położę okulary obok łóżka, to w ciemności nigdy nie mogę ich znaleźć. Dlatego warto zakupić świecącą w ciemności taśmę. Za kilkanaście złotych można dostać ją w sklepach budowlanych lub na aukcjach internetowych. Wystarczy, że utniesz niewielki pasek i przykleisz na swoim etui. Teraz, gdy w środku nocy będziesz musiał odnaleźć okulary, zrobisz to bez problemu.

Spraw, by okulary nie były zaparowane, gdy wejdziesz z zimna do ciepłego pomieszczenia

To chyba najbardziej denerwująca rzecz, która drażni osoby noszące okulary. Na szczęście w kilka minut możesz powstrzymać to zjawisko, a to wszystko dzięki kostce mydła! Wystarczy, że potrzesz nim szkła, a następnie dokładnie wytrzesz miękką szmatką.

Zrób swój własny, domowy płyn do czyszczenia okularów

Specjalistyczne płyny do czyszczenia okularów mogą dużo kosztować, dlatego warto zrobić swój własny! Potrzebujesz niewielką buteleczkę ze spryskiwaczem, spirytus, wodę oraz płyn do mycia naczyń. Do butelki wlej spirytus i wodę w proporcji 2:1, a następnie dodaj 3 krople płynu. Na samym końcu wstrząśnij miksturą. Twój własny płyn do czyszczenia szkieł jest gotowy!

Obraz

Zapobiegnij ześlizgiwaniu się okularów z nosa

Twoje okulary zjeżdżają Ci z nosa, gdy tylko się schylisz? Wystarczy, że weźmiesz odrobinę bazy pod cienie i posmarujesz sobie to miejsce na nosie, gdzie umieszczasz okulary.

Pozbądź się rys ze szkła okularów

Nałóż pastę do zębów na okulary, a następnie wcieraj ją okrągłymi ruchami przy pomocy delikatnej szmatki. Weź spray do mycia szkieł (może być ten który samodzielnie wykonałaś) i umyj nimi okulary. Na koniec zetrzyj płyn.

Zobacz 7 trików, które uratują Cię w zimie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także