PoradyTrzymam dodatkową kostkę mydła w domu. Ratuje mnie w wielu sytuacjach

Trzymam dodatkową kostkę mydła w domu. Ratuje mnie w wielu sytuacjach

Jak wykorzystać kostkę mydła Fot. Genialne.pl
Jak wykorzystać kostkę mydła Fot. Genialne.pl

15.11.2022 19:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wykorzystać kostkę mydła? Okazuje się, że poczciwe mydło w kostce dobrze sprawdzi się nie tylko do mycia rąk. Przekonaj się sam.

Obecnie coraz rzadziej kupujemy mydło w kostce. Sukcesywnie wypierają go kosmetyki w płynie, które eksponujemy w ładnych dozownikach. Jednak tradycyjna kostka mydła ma ciekawe zastosowanie.

Zapobiega osadzaniu się pary wodnej

Mydłem glicerynowym (musi być suche) dobrze natrzyj lustro w łazience lub często parujące szyby. Następnie wypoleruj powierzchnię. Szybko zauważysz, że nie będzie osadzała się na niej para wodna.

Jak wykorzystać kostkę mydła, fot. Freepik
Jak wykorzystać kostkę mydła, fot. Freepik

Pomoże zdjąć pierścionek

Kiedy ze spuchniętego palca nie możesz zdjąć pierścionka, to koniecznie dłoń nasmaruj spienionym mydłem. Da ono odpowiedni poślizg i pierścionek zejdzie bez trudu.

Patent na suwak

Zacinający się suwak? Nie szarp go natarczywie tylko posmaruj ząbki mydłem. Dzięki temu będziesz mógł rozpiąć go bez trudu.

Chroni stopy

Czasami zdarza się, że nowo kupione buty zaczynają obcierać stopy. Jest na to rada. Pięty obuwia potrzyj mydłem. Ten zabieg powinien szybko pomóc.

Zwiększa wytrzymałość rajstop

Rajstopy, zwłaszcza te najcieńsze, niestety nie są dość wytrzymałe i dość szybko się niszczą. Dlatego po założeniu ich na nogi, koniecznie potrzyj rajstopy mydłem. Staną się mniej podatne na uszkodzenia. Podobny efekt osiągniesz stosując lakier do włosów.

Jak wykorzystać kostkę mydła, fot. Freepik
Jak wykorzystać kostkę mydła, fot. Freepik

Zwalcza brzydki zapach

W szafach, zwłaszcza tych mało używanych, często pachnie stęchlizną. Dlatego między ubrania włóż kostkę mydła lub nawet jego resztki. Dodatkowo mydło zneutralizuje również brzydki zapach wydobywający się z butów.

Pozwoli wygrać z mszycami

Szare mydło pozwoli Ci wygrać batalię z mszycami, które zaatakowały Twoje rośliny. Z litra wody i 10-30 gram startego na tarce szarego mydła, przygotuj oprysk. Takim specyfikiem spryskuj swoje rośliny każdego dnia przez okres 7 dni.

Pomoże otworzyć szuflady

Szuflady ciężko się otwierają? Prowadnice posmaruj mydłem. Dzięki temu zapewnisz im lepszy poślizg.

Pomysłowa organizacja przestrzeni dla małych łazienek

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także