DomTrzymam w łazience kulkę z folii aluminiowej i używam jej codziennie

Trzymam w łazience kulkę z folii aluminiowej i używam jej codziennie

Jak wyczyścić kran bez zarysowania fot. 
come cucinare / youtube
Jak wyczyścić kran bez zarysowania fot. come cucinare / youtube
11.04.2023 16:04

Wydawać by się mogło, że folia aluminiowa sprawdza się tylko w kuchni. Nic bardziej mylnego! Swoje zastosowanie znajdzie również w łazience. Zobacz, jak wyczyścić kran bez zarysowania za jej pomocą.

Kamień na kranie jest uporczywy i nieestetyczny. Dlatego szorowanie szczotką z detergentem może łatwo zarysować jego powierzchnię. Mamy sprawdzony domowy patent na wyczyszczenie go bez obaw o zniszczenie.

Jak wyczyścić kran bez zarysowania?

Okazuje się, że folia aluminiowa jest bardzo uniwersalna. Sprawdzi się nie tylko do pieczenia, ale też czyszczenia powierzchni! Zastąpi zatem druciany zmywak. Wyczyścisz nią: przypalony garnek, patelnię, blachę lub foremkę do pieczenia. Nie używaj jej tylko do powierzchni pokrytych teflonem. Folia aluminiowa sprawdzi się też do wyczyszczenia kranu z kamienia - i to bez zarysowania! Jak to zrobić?

Instrukcja krok po kroku:

  • weź folię aluminiową,
Obraz
  • utnij jej kawałek na długość ok. 10 cm,
Obraz
  • zwiń ją w kulkę,
Obraz
  • zwilż delikatnie wodą,
Obraz
  • pocieraj kran, aż plamy znikną.

I gotowe! Kran i inne elementy w łazience będą lśniące i bez kamienia!

Inne zastosowania folii aluminiowej

Wiesz już, jak wyczyścić kran folią aluminiową. Czas odkryć przed Tobą inne zastosowania folii aluminiowej, których mogłeś nie znać. Oto ich lista:

  • Usuwanie rdzy.

Podobnie, jak przy usuwaniu kamienia z kranu - zwiń listek folii w kulkę. Potem zacznij nią pocierać zardzewiały przedmiot. Brązowy nalot zacznie schodzić bez żadnego problemu.

  • Zastępstwo dla lejka.

Kawałek folii złóż kilkukrotnie i uformuj z niego stożek. Wąską końcówkę odetnij. W taki sposób powstanie lejek. Używaj go do przelania lub przesypywania produktów. UWAGA - nie nadaje się do produktów kwaśnych i soków z cytrusów!

Folia aluminiowa ma dwie strony. Fot. Genialne.pl
Folia aluminiowa ma dwie strony. Fot. Genialne.pl
  • Czyszczenie srebra

Folia aluminiowa nada się świetnie do czyszczenia srebra. Wystarczy, że do litra gorącej wody dodasz czubatą łyżkę sody oczyszczonej. Miksturę zamieszaj i wlej do drugiej miski, wyłożonej folią. Włóż do niej srebrną biżuterię i wyjmij po kwadransie. Będzie jak nowa!

  • Zabezpieczanie w trakcie malowania

Folię możesz też wykorzystać jako ochronę klamek, gałek czy karniszy. Przyda się takie zabezpieczenie w trakcie remontu. Możesz też wyłożyć nią kuwetę na farbę. Dzięki temu unikniesz problemu i szorowania pochlapanych farbą powierzchni. Po skończonej pracy po prostu taką folię zwiń i wyrzuć.

Kulki z folii aluminiowej do prania. W ten sposób oszczędzisz setki złotych!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także