PoradyLajfhakiTeż robisz ten błąd? Wyłóż zlew folią aluminiową, a już go nie zatkasz

Też robisz ten błąd? Wyłóż zlew folią aluminiową, a już go nie zatkasz

Zatkany zlew Fot. hollydormer / TikTok
Zatkany zlew Fot. hollydormer / TikTok

20.09.2022 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zatkany zlew to nie lada problem! Woda w nim spływa powoli, wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach, stał się siedliskiem bakterii – nic przyjemnego! Jak temu przeciwdziałać?

Niestety, przytkany odpływ to konsekwencja naszych działań, a mówiąc wprost – lenistwa. Jeśli nie chcesz zastanawiać się, czym skutecznie udrożnić rury, to nie doprowadzaj do ich zatkania!

Nie powinieneś spuszczać w zlewie żadnych resztek jedzenia, odpadków, a nawet fusów po kawie i herbacie. A pewnie do tej pory robiłeś to dość często… Rury zapychają się od tego naprawdę bardzo szybko! Wszystkie te rzeczy zamiast w odpływie powinny lądować w koszu na śmieci.

Obraz

A najgorszą rzeczą, przez którą fundujemy sobie niedrożny zlew, są złogi tłuszczowe

Tworzą się w chwili, gdy po smażeniu wlewasz zużyty na patelni tłuszcz do odpływu. Właśnie to najczęściej psuje drożność zlewu. W łatwy sposób możesz to zmienić. Wystarczy pomóc sobie folią aluminiową.

Wyłóż nią otwór w zlewie, tworząc swego rodzaju „miseczkę” – to do niej wlewaj tłuszcz tak, jak wcześniej do odpływu. Później odczekaj kilka chwil, aż olej zastygnie. Będziesz mógł z łatwością wyrzucić szkodliwy tłuszcz do kosza na śmieci, a Twój zlew Ci za to podziękuje!

OCET I SODA OCZYSZCZONA

Zmieszaj 1/3 szklanki octu z 1/3 szklanki sody. Taką mieszankę wlej do otworu odpływowego i pozostaw na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Po tym czasie przepłucz to wszystko gorącą wodą. Co więcej, to zadziała jak środek dezynfekujący!

SÓL I SODA OCZYSZCZONA

Połowę szklanki soli uzupełnij do pełna sodą. Całość wsyp do odpływu i po upływie 15 minut przelej wrzątkiem. Można też stosować sam wrzątek, wlewając go partiami do rury.

Nadal woda stoi w zlewie? Zanim zaczniesz udrażniać rury sposobem hydraulicznym lub za pomocą tłoku toaletowego, przeczytaj jeszcze o 6 tanich i szybkich sposobach na to, jak odetkać zatkany zlewu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także