×
Wirtualna Polska

Tych drzew nigdy nie sadź w pobliżu domu. Emanują złą energią

Dowiedz się, jakich drzew nie sadzić obok domu. Dzięki temu uchronisz swoje cztery ściany przed destrukcją, a także nie dosięgnie cię zła energia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiele osób lubi sadzić w swoich ogrodach i wokół domu drzewa. Latem dają przyjemny cień i sprawiają, że czujemy się bliżej natury. Jednak nie wszystkie gatunki warto sadzić w pobliżu „czterech ścian”. Dlaczego? Potężne systemy korzeniowe mogą uszkadzać fundamenty, a niektóre drzewa po prostu emanują złą energią i znacznie pogarszają nasze samopoczucie. O wyjątkowej mocy drzew może świadczyć przysłowie: Dobrze jest bawić się w lesie brzozowym, modlić się w lesie sosnowym i dusić się w lesie świerkowym.

jakich drzew nie sadzić obok domu, fot. gettyimages

jakich drzew nie sadzić obok domu, fot. gettyimages

 

Jakich drzew nie należy sadzić w pobliżu domu?

  • Wierzba: kojarzy się ze smutkiem, płaczem i przypomina o śmierci. Dodatkowo emanuje negatywną energią, która udziela się ludziom. Chociaż jest wyjątkowo dekoracyjna, to nie warto sadzić jej w swoich ogrodach.
  • Drzewa iglaste (z wyłączeniem gatunków karłowatych przystosowanych do uprawy przydomowej): mają rozległy system korzeniowy, który działa destrukcyjnie na fundamenty. Dodatkowo spadające igły zakwaszają glebę, a same drzewa pobierają bardzo dużo wody i zabierają ją innym roślinom. Co więcej, ściągają pioruny i negatywnie wpływają na osoby z nadciśnieniem tętniczym.
  • Topola: ma rosłe korzenie, a jej pień podczas silnych wiatrów bardzo łatwo się łamie i przewraca na okoliczne zabudowania.
  • Dąb: jest niezwykle rozłożystym drzewem i potrzebuje dużo przestrzeni do rozwoju. Co więcej, według wierzeń ludowych jego moc odbiera siły witalne każdemu gospodarzowi domu.
  • Brzoza: jest drzewem kontrastów. Symbolizuje siły płodności oraz śmierć (krzyże ustawiane na grobach wykonywano z drzewa brzozowego), niewinność i płacz, dobro i zło. Jej gałązki wetknięte za obrazy czy framugi okienne miały chronić domostwa przed pożarami czy gradem. Brzoza mocno pyli i jest utrapieniem dla alergików.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przeczytaj również: Jak usunąć pień po ściętym drzewie? Prosty trik, bez wykopywania

jakich drzew nie sadzić obok domu, fot. gettyimages

jakich drzew nie sadzić obok domu, fot. gettyimages

 

Jakie drzewa warto posadzić obok domu według wierzeń?

  • Jarzębina: jest piękną jesienną ozdobą, a także odpędza złe moce i przynosi szczęście w miłości. Jej owoce miały chronić przed nocnymi strachami czającymi się na drogach. Dlatego mieszkańcy wsi wkładali je do kieszeni i dopiero wówczas wychodzili z domów w nocy.
  • Modrzew: jest symbolem urody, młodości, a także trwałości. Modrzewiowymi gałązkami ozdabiano drzwi domów, gdzie mieszkali nowożeńcy. Wplatano je także w wieńce dożynkowe.
  • Jałowiec: symbolizował zwycięstwo życia nad śmiercią. Miał chronić przed złymi mocami. Jałowcem okadzano całe domostwa.
  • Grusza: jej owoce przypominają kobiece kształty. Jest symbolem długowieczności, a także sprzyja zgodzie w małżeństwie i wzmacnia instynkt macierzyński.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz też: Jeśli zrobisz to na wiosnę, bukszpan w ogrodzie będzie gęstszy i piękniejszy niż zwykle

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować