PoradyLajfhakiTym prostym patentem ochronisz trawnik przed wpływem suszy!

Tym prostym patentem ochronisz trawnik przed wpływem suszy!

jak chronić trawnik przed suszą fot. freepik / pixabay
jak chronić trawnik przed suszą fot. freepik / pixabay
21.06.2023 11:53

Wysokie temperatury dają się we znaki w czasie lata. Brak opadów i susze negatywnie wpływają na rośliny, w tym też trawę. Podpowiadamy, jak chronić trawnik przed suszą.

Nie ma nic gorszego niż susze. Doprowadzają one często do pożarów, a w ogrodzie czy na trawniku do zasuszenia wielu roślin. Można jednak zabezpieczyć trawnik w ogrodzie przed jej wpływem.

Jak chronić trawnik przed suszą?

Skoszona trawa jest najbardziej narażona na efekt suszy. Wtedy, zamiast mocno zielonego trawnika, mamy coś, co przypomina wyschnięte siano. Nie wygląda to dobrze. Co zatem zrobić, aby tego uniknąć i mieć przed domem zawsze równo przystrzyżony i piękny dywan z trawy? Jest na to kilka sposobów, które nie będą kosztowały cię przysłowiowych milionów monet. Te patenty odkryliśmy dzięki TikTokowi, filmik opublikowany został na profilu @ogrodnikdoskonały. Dzięki jego wskazówkom niestraszna jest nam żadna susza - bo przeciwdziałamy jej wpływowi, a nie ratujemy już zmarnowaną trawę. Wiele przy tym oszczędzamy. I nie mamy tutaj na myśli podlewania! O co zatem chodzi?

Obraz

Sprawdzone sposoby na ładny trawnik

Wspomniany tiktoker wskazuje aż dwa patenty na to, jak chronić trawnik przed suszą. Niestety jest ona dość częsta latem, a niewielkie ulewy nie dają większych rezultatów. Za podlewanie trawy wodą z kranu możemy zapłacić horrendalne rachunki. Tego jednak lepiej uniknąć. Pierwszy patent na suszę to zwiększona wysokość koszenia. Jeśli kosimy trawnik na krótko, niestety bardzo jest on podatny na promienie słoneczne i w efekcie usycha. A my zamiast gęstej i zielonej trawy, mamy wysuszony na wiór trawnik, który wygląda okropnie. Drugi patent, który poleca tiktoker, to poprawienie kilka razy do roku jakości gleby - najlepiej stosując do tego kompost zmieszany z piaskiem.

Jak zadbać o trawnik w czasie upałów?

Jeśli zauważysz, że twój trawnik staje się sianowaty, nie próbuj ratować go nawozami! To częsty błąd, który nie przynosi rezultatów. Mało tego, bardziej "dobijesz" swoją trawę, ponieważ nawozy azotowe stosowane w takim czasie niszczą rośliny. Lepiej zastosować je jesienią. Jeśli już musisz, zrób mulczowanie. Rozdrób skoszoną trawę i rozsyp ją na trawniku - zadziała jak naturalny nawóz.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także