PoradyDomowe trikiUgotowała jeansy w garnku. Patent z sieci, który wywołuje kontrowersje

Ugotowała jeansy w garnku. Patent z sieci, który wywołuje kontrowersje

Jak zmniejszyć za duże jeansy?
Jak zmniejszyć za duże jeansy?
Źródło zdjęć: © Genialne

14.03.2024 13:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy z nas ma parę ulubionych jeansów. Z czasem spodnie się niszczą, a nawet tracą swój kształt. Za duże jeansy nie wyglądają dobrze i raczej nie nadają się na większe wyjścia. Czy w takim razie trzeba się z nimi pożegnać? Oczywiście, że nie. Wrzuć je do garnka i patrz, jak kurczą się w oczach.

Szerokie jeansy są teraz w modzie, lecz nie mają one nic wspólnego ze starymi spodniami, które nosiłaś przez ostatnie kilka lat. Czasami spodnie już tak się rozciągną, że wstyd je ubierać, ale w dalszym ciągu są naszą ulubioną parą. Jak zmniejszyć spodnie bez szycia? Zamiast lecieć do krawcowej, wypróbuj trik z gotowaniem. Za duże jeansy będą leżeć idealnie.

Jak zmniejszyć jeansy o jeden rozmiar?

Czasami zdarza nam się kupić coś bez mierzenia, po czym okazuje się, że dana rzecz kompletnie do nas nie pasuje. Jeansy zaliczają się do najbardziej problematycznych ubrań, które ciężko przerobić. Co zrobić gdy spodnie są za duże? Wrzuć je do garnka z wodą. Gotowanie jeansów to jedna z metod przerabiania ubrań. Okazuje się, że wysoka temperatura i garść soli spowodują, że za duże jeansy skurczą się i zyskają odpowiedni kształtu.

Mimo to trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które decydują o powodzeniu tego eksperymentu. Po pierwsze, jeansy muszą być zrobione w 100 proc. z bawełny. Elastan czy poliester nie jest w stanie wytrzymać wysokiej temperatury gotowania. Spodnie nie powinny mieć żadnych ozdobników w postaci koronek, ćwieków czy świecidełek, bo te mogą się zniszczyć w trakcie gotowania. Jeśli twoje ulubione jeansy spełniają te wymogi, możesz przygotować garnek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak zmniejszyć za duże jeansy bez krawcowej?

Cały proces zacznij od przygotowania dużego garnka. Wlej litr wody i dosyp łyżkę soli kuchennej. Słone kryształki uchronią spodnie przed odbarwieniem. Rozmieszaj wodę z solą i wrzuć jeansy do środka. Dolej więcej wody, tak by materiał był całkowicie zanurzony. Przy tym wszystkim nie staraj się dociskać spodni do dna, bo możesz je przypalić. Kiedy woda zacznie wrzeć, zmniejsz gaz i gotuj spodnie jeszcze przez 10 minut. Po tym czasie wystarczy, że wrzucisz je do zlewu i polejesz zimną wodą.

Co teraz? Za duże jeansy miały czas na skurczenie, teraz trzeba nadać im kształt. Najlepiej odcisnąć je z nadmiaru wody i porządnie strzepać. Ostatni element to suszenie. Powstrzymaj się od suszarek bębnowych, bo może się okazać, że wysoka temperatura sprawi, że znowu staną się o wiele za duże. Jeansy najlepiej rozwiesić na powietrzu, gdzie mają czas na wolne schnięcie.

Za duże jeansy już nie będą twoim problemem

Po wyschnięciu za duże jeansy powinny być już idealnie dopasowane. Wiele osób nie jest pewna tego sposobu, bo boi się, że temperatura skurczy włókna bawełny do tego stopnia, że jeansy będą o wiele za małe.

Cóż, nie ma na to gwarancji, ale jeśli masz w posiadaniu jakieś stare spodnie, to co ci szkodzi spróbować? Najprawdopodobniej i tak nie będziesz ich już nosić, a może dzięki temu trikowi odzyskają dawny kształt. Podejmij ryzyko i sprawdź efekty na własnych (starych) spodniach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także