PoradyLajfhakiSprawdź, czy twoja deska sedesowa ma ukrytą funkcję. To ułatwia sprzątanie

Sprawdź, czy twoja deska sedesowa ma ukrytą funkcję. To ułatwia sprzątanie

Ukryta funkcja deski sedesowej ułatwia sprzątanie. Fot. Freepik
Ukryta funkcja deski sedesowej ułatwia sprzątanie. Fot. Freepik
09.08.2023 16:50

Ukryta funkcja deski sedesowej sprawi, że sprzątanie w łazience stanie się o wiele łatwiejsze. Podpowiadamy, jak ją łatwo zlokalizować.

Mycie deski sedesowej to dość skomplikowane zadanie. Wszystko przez to, że spód deski, który jest mocno zanieczyszczony zwykle pozostaje niewidoczny dla oczu (kiedy deska jest opuszczona). Poza tym przy zawiasach znajdują się zakamarki, których nie da się dokładnie wyczyścić. Ukryta funkcja deski sedesowej rozwiązuje wszystkie te problemy. Sprawdź, czy twoja deska ją ma, a sprzątanie stanie się o wiele łatwiejsze.

Jak ukryta funkcja deski sedesowej ułatwia sprzątanie?

Ukryta funkcja deski sedesowej pozwala ją łatwo zdemontować. Nie potrzebujesz do tego śrubokręta ani żadnych innych narzędzi. Zrobisz to własnymi rękami i to w kilka sekund. Załóż rękawice, a następnie sprawdź, czy twoja deska została wyposażona w system szybkiego zdejmowania. Aby to zrobić, złap ją w obie ręce i spróbuj nią delikatnie poruszać. Jeśli czujesz luz w zawiasach, to znak, że deska najprawdopodobniej ma funkcje, która pozwoli ją z łatwością zdemontować. Poszukaj między zawiasami przycisku, a gdy go znajdziesz, naciśnij go. W ten sposób bez problemu wyjmiesz deskę z zawiasów. Teraz pozostaje tylko ją umyć. Po zakończeniu pracy równie łatwo zainstalujesz deskę z powrotem.

Ukryta funkcja deski sedesowej bardzo ułatwia sprzątanie. Fot. Getty Images
Ukryta funkcja deski sedesowej bardzo ułatwia sprzątanie. Fot. Getty Images

Czym wyczyścić deskę sedesową?

Ukryta funkcja pozwoliła ci zdemontować deskę sedesową. Czas na czyszczenie. Możesz oczywiście zastosować jeden z dostępnych na rynku chemicznych preparatów. Istnieje jednak znacznie bardziej ekologiczna i bezpieczniejsza dla zdrowia alternatywa. Warto wybrać jeden z naturalnych środków czyszczących bazujących na produktach, które masz w domu. Jak radzi serwis WP Kobieta:

Jeśli masz w domu ocet i sodę oczyszczoną, przygotujesz domowy płyn do dezynfekcji. Oba składniki posiadają właściwości czyszczące, wybielające i dezynfekujące.

Jak przygotować preparat do czyszczenia deski sedesowej?

Płyn do czyszczenia deski sedesowej zrobisz w kilka sekund. Zastosowanie go jest bardzo proste.

  • Do butelki z atomizerem wlej 500 ml wody.
  • Dodaj 100 g sody oczyszczonej i 100 ml octu.
  • Dokładnie wymieszaj składniki.
  • Spryskaj obficie deskę sedesową i pozostaw na niej mieszankę na 15 minut.
  • Po upływie wyznaczonego czasu spłucz deskę wodą. Wszystkie bakterie oraz brud znikną.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także