NewsyKasy w marketach mają ukrytą funkcję. Niewielu klientów o niej wie

Kasy w marketach mają ukrytą funkcję. Niewielu klientów o niej wie

Podpowiadamy, jak działa ukryta funkcja kasy w supermarkecie. Fot. Freepik
Podpowiadamy, jak działa ukryta funkcja kasy w supermarkecie. Fot. Freepik
14.10.2023 17:40

Ukryta funkcja kasy w supermarkecie bardzo ułatwia robienie zakupów. Większość klientów niestety nie ma o niej pojęcia. Zastanawiałeś się kiedyś, po co zaprojektowano zagłębienie znajdujące się przy każdej kasie? Wiąże się z nim pewna funkcjonalność, o której mało kto wie. Wyjaśniamy, jak możesz z niej skorzystać, by ułatwić sobie zakupy.

Większość kas tradycyjnych w supermarketach i dyskontach wygląda bardzo podobnie. Z jednej strony znajduje się taśma, na którą wykładasz zakupy, na jej końcu siedzi kasjer, a za nim znajduje się lada, na której lądują zeskanowane zakupy. Zwykle jest zakończona charakterystycznym zagłębieniem. Niewiele osób wie, do czego służy. Poza tym część sklepów znalazła dla niego alternatywne zastosowanie...

Do czego służą zagłębienia przy kasie w sklepie?

Dziś większość sklepów wykorzystuje charakterystyczne zagłębienia przy kasach po to, by ustawiać w nich artykuły objęte promocją. Pewnie spotkałeś się z tym już wielokrotnie. Gdy w zagłębieniu stoją jakieś produkty, kasjer zawsze przed podsumowaniem zakupów proponuje jeszcze któryś z nich. Nie jest to jednak związane z prawdziwą funkcją tego udogodnienia. Jeśli dobrze poszperasz w pamięci, przypomnisz sobie, że przecież nie zawsze stawiano w tym miejscu kartony z batonami czy kosmetykami. Wyjaśniamy, na czym naprawdę polega ukryta funkcja tego elementu kasy w supermarkecie.

Ukryta funkcja kasy w supermarkecie powinna ułatwiać pakowanie. Fot. Freepik
Ukryta funkcja kasy w supermarkecie powinna ułatwiać pakowanie. Fot. Freepik

Jaka jest ukryta funkcja kasy w supermarkecie?

Zagłębienia przy kasach stworzono dla wygody klientów. Kiedy masz do spakowania kilka rzeczy, prawdopodobnie od razu po skasowaniu przejmujesz je od kasjera i wrzucasz do torby. Przy większych zakupach nie jesteś w stanie tego robić na bieżąco. I właśnie tu przydaje się zagłębienie przy kasie. Stworzono je po to, byś mógł ustawić w nim swoje torby i spokojnie, bez schylania się, wkładać do nich kolejne produkty bez obaw o to, że opakowanie się przewróci. Jednocześnie kasjer może przesuwać w to miejsce produkty, które nie mieszczą się na części lady położonej najbliżej niego. Kiedy zagłębienie jest zastawione kartonami z produktami w promocyjnych cenach, nie możesz skorzystać z tej funkcjonalności. W efekcie torbę najczęściej stawiasz na podłodze, co wymusza wielokrotne schylanie się, by wszystko do niej spakować. W międzyczasie musisz jeszcze kontrolować, czy torba się nie przewraca, a zakupy nie lądują na podłodze (i zbierać je, gdy do tego dojdzie).

Oto jak działa ukryta funkcja kasy w supermarkecie. fot. Freepik
Oto jak działa ukryta funkcja kasy w supermarkecie. fot. Freepik

Co zrobić, kiedy zagłębienie jest zastawione produktami?

Jeśli masz dość schylania się do torby stojącej na podłodze, nie wahaj się działać! Masz prawo domagać się udostępnienia przestrzeni, która z założenia służy do pakowania zakupów. Robienie awantury pracownikom marketu nie jest tu jednak najlepszym rozwiązaniem. Pamiętaj, że są to osoby, które jedynie wykonują polecenia przełożonych. Często nie mają wpływu na to, że zagłębienia są wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem. Zadzwoń na infolinię sklepu i zgłoś problem. Jeśli danej sieci zależy na wygodzie klientów, powinna zareagować na tego typu sygnał i wprowadzić zmiany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także