PoradyDomowe trikiUstaw rolkę papieru w lodówce. Pozbędziesz się przykrego problemu

Ustaw rolkę papieru w lodówce. Pozbędziesz się przykrego problemu

Rolka papieru w lodówce to nie żart, a znakomity patent
Rolka papieru w lodówce to nie żart, a znakomity patent
Źródło zdjęć: © Genialne
01.11.2023 11:57, aktualizacja: 20.12.2023 14:21

Możliwe, że już nasze babcie znały ten trik. Chociaż wydaje się to nieco nietypowe, umieszczenie rolki papieru toaletowego w lodówce może pomóc nam pozbyć się trudnego do usunięcia problemu.

Z pewnością każdy z nas doświadczył takiej sytuacji. Czasami, nawet jeśli wewnątrz lodówki nie mamy zepsutych produktów spożywczych, to może pojawić się w niej bardzo nieprzyjemny zapach. Jednak istnieje proste, niedrogie oraz szybkie rozwiązanie tego uciążliwego problemu. Dzięki temu korzystanie z lodówki będzie przyjemne, a jej otwarcie nie spowoduje, że zaczniesz zatykać nos.

Jak działa rolka papieru w lodówce?

Może wydawać się to niewiarygodne lub śmieszne, ale umieszczenie rolki papieru toaletowego wewnątrz lodówki naprawdę działa, a patent ten jest banalnie prosty. Kiedy włożymy rolkę papieru toaletowego do lodówki, to błyskawicznie zacznie on wchłaniać różne znajdujące się w niej aromaty. Kluczowe w tym triku jest jednak to, w czym najpierw zanurzymy nasz papier.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przed umieszczeniem papieru w lodówce, koniecznie przygotowujmy roztwór składający się z wody i odrobiny sody oczyszczonej. Papier toaletowy namaczamy w tej mieszance przez zaledwie kilka sekund, a następnie wkładamy go do lodówki. Soda oczyszczona jest pomocna nie tylko podczas gotowania. Będzie ona skutecznie neutralizować niechciane zapachy, co pozwoli nam cieszyć się lodówką bez nieprzyjemnych zapachów.

Co jeszcze pomoże nam w pozbyciu się brzydkich zapachów z lodówki?

Co ciekawe, to nie jest jedyny sposób na pozbycie się nieprzyjemnych aromatów z lodówki. Istnieje wiele domowych i tanich trików, które również przyniosą zamierzony skutek. Jednym z nich jest włożenie do lodówki torebki z czarną herbatą. Wystarczy umieścić ją w rogu lub na półce urządzenia. Osoby, które stosują ten sposób, uważają, że torebki herbaty szybko pozwalają na pozbycie się przykrych zapachów.

Należy jednak pamiętać, że pojedyncza torebka herbaty nie zawsze w zupełności wystarcza. Ilość potrzebnych nam do tej metody torebek zależy od wielkości naszej lodówki. Z tego powodu w większym urządzeniu może być przydatna więcej liczba torebek, niż początkowo przewidywaliśmy. Należy koniecznie pamiętać o tym, aby wymieniać je co kilka dni, w przeciwnym razie torebki nie zdadzą egzaminu.

Kolejnym skutecznym pochłaniaczem zapachów jest surowy ziemniak. Jednak również w tym przypadku, warto pamiętać, że warzywo należy wymieniać co kilka dni. W przeciwnym razie może szybko się okazać, że problem nie zniknie, a ziemniak jeszcze bardziej zaszkodzi lodówce. Jeśli powyższe metody nie pomagają, a mało apetyczny zapach nadal unosi się w powietrzu, to należy koniecznie sprawdzić jego źródło. W tym celu najlepiej umyć urządzenie oraz dokładnie przyjrzeć się etykietom przechowywanych produktów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także