PoradyLajfhakiTaki papier toaletowy w hotelu nie nadaje się do użytku

Taki papier toaletowy w hotelu nie nadaje się do użytku

papier toaletowy w hotelu fot. freepik
papier toaletowy w hotelu fot. freepik
27.05.2023 15:58

Papier toaletowy jest na wyposażeniu każdego pokoju hotelowego, ponieważ to podstawowy artykuł higieniczny niezbędny w codziennym funkcjonowaniu. Wiele hoteli decyduje się też na różnorodne sposoby składania go, aby wyglądał czysto. Sprawdź, dlaczego papier toaletowy w hotelu nie nadaje się do użytku.

Hotelarze stosują różne triki, aby pokoje i ich wyposażenie wyglądały na czyste. Najczęściej uchwyt, na którym znajduje się papier toaletowy, sprawia takie wrażenie, które niestety jest złudne. Ponieważ to właśnie on jest siedliskiem największych bakterii.

Dlaczego hotelowy papier toaletowy nie nadaje się do użytku?

Wymyślnie składany papier toaletowy nosi nazwę tzw. toilegami, ponieważ pierwszy arkusz jest składany w kształt trójkąta lub litery V. Wtedy jego rogi są włożone w taki sposób, że tworzą końcówkę, z której wygodniej się korzysta. Co ciekawe wiele hoteli tworzy z pierwszych listków papieru kreatywne kształty np. żaglówki lub kwiatów. Dlatego nazwa toilegami jest połączeniem słów toilet, czyli łazienki w języku angielskim oraz origami — japońskiej sztuki składania papieru. Warto dodać, że toaletowe origami jest niehigieniczne z tego względu, że było już dotykane przez ludzi, a przecież na ludzkich dłoniach znajduje się bardzo dużo zarazków. Podobnie jest z prześcieradłami i pościelą, które pracownicy hotelowi zmieniają na świeże brudnymi rękoma, przez co przenoszą bakterie dalej. Dlatego przed skorzystaniem z rolki papieru toaletowego należy oderwać i wyrzucić przynajmniej trzy warstwy papieru. Potem umyć ręce i ze spokojem używać papieru toaletowego.

Getting a toilet paper from a pack
Getting a toilet paper from a pack

Na co zwracać uwagę, wybierając papier toaletowy?

Kupując papier toaletowy, warto kierować się nie tylko najniższą ceną lub jakością. Ważne jest, aby wybierać ten papier, który jest ciaśniej zwinięty w rolkę, przez co jest bardziej wydajny. Natomiast najtańsze papiery toaletowe są często oszukane i zwijane luźno. W efekcie kończą się o wiele szybciej, przez co wcale nie oszczędzamy pieniędzy. Podczas zakupów wystarczy ścisnąć rolkę, aby sprawdzić, który papier jest lepszy. Zwijany luźno papier zgina się łatwo, natomiast kiedy po ściśnięciu rolka stawia opór, to masz pewność, że ten papier jest lepszy.

Man in a medical mask, in a panic, stocked up with toilet paper, he fears quarantine during a virus outbreak. Isolated on a blue background. Concept of paranoia.
Man in a medical mask, in a panic, stocked up with toilet paper, he fears quarantine during a virus outbreak. Isolated on a blue background. Concept of paranoia.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także