PoradyUżywam wody utlenionej nie tylko do przemywania ran. Zawsze mam ją pod ręką

Używam wody utlenionej nie tylko do przemywania ran. Zawsze mam ją pod ręką

do czego wykorzystać wodę utlenioną, fot. Genialne.pl
do czego wykorzystać wodę utlenioną, fot. Genialne.pl
09.04.2023 13:16

Do czego wykorzystać wodę utlenioną? Okazuje się, że ten popularny specyfik z apteki ma całkiem sporo zastosowań. Nadaje się nie tylko do odkażania ran.

Popularna woda utleniona to nic innego jak roztwór wodny nadtlenku wodoru. Ma właściwości oczyszczające, bakteriobójcze, dezynfekujące i oczywiście sprzyja tworzeniu się strupów, a także gojeniu ran. Jednak ten produkt ma o wiele większe spektrum działania.

Jak wykorzystać wodę utlenioną w domu?

  • Woda utleniona zdezynfekuje wiele rzeczy, które masz w domu. Tyczy się to pędzli do makijażu, gąbek kuchennych, pęset, nożyczek, obcinaczy do paznokci, a także szczoteczek do zębów. Wystarczy wlać ją do pojemnika i wymoczyć w niej wybrane przedmioty.
  • Musisz też wiedzieć, że tradycyjnie mycie desek do krojenia nie jest wystarczające. Od czasu do czasu warto je przetrzeć wodą utlenioną. Dzięki temu pozbędziesz się z nich zarazków i zlikwidujesz nieprzyjemny zapach. Woda utleniona dobrze działa na deski wykonane z plastiku i drewna.
do czego wykorzystać wodę utlenioną, fot. gettyimages
do czego wykorzystać wodę utlenioną, fot. gettyimages
  • Dzięki wodzie utlenionej usuniesz uporczywe plamy z trawy. Wymieszaj ją z płynem do mycia naczyń (proporcja 2:1), a następnie nałóż na zabrudzenie i odczekaj kilkanaście minut. Później usuń specyfik i wypłucz ubranie. Jeżeli plama nie zniknęła, to możesz powtórzyć cały proces. Oczywiście na koniec upierz ciuch w pralce.
  • Twoje kwiaty doniczkowe słabo rosną? Do wody wlej jedną miarkę wody utlenionej i taką miksturą podlewaj swoje rośliny. Zobaczysz, że dość szybko odżyją.

Do czego przyda się woda utleniona?

  • Pocące się stopy to krępujący problem, jednak możesz temu szybko zaradzić. Do miski wlej trzy miarki zwykłej wody oraz jedną miarkę wody utlenionej. W takiej kąpieli regularnie mocz stopy. Szybko zauważysz, że nieprzyjemny zapach zniknie, a i odciski staną się miększe.
  • Dodatkowo woda utleniona pomoże usunąć przebarwienia na paznokciach. Jak? Do dwóch miarek sody oczyszczonej dodaj jedną miarkę wody utlenionej. Taką pastę nałóż na przebarwione paznokcie. Odczekaj kilka minut i spłucz.
do czego wykorzystać wodę utlenioną, fot. gettyimages
do czego wykorzystać wodę utlenioną, fot. gettyimages
  • Co więcej, woda utleniona pomoże Ci wyczyścić łazienkę. Połącz ją z sodą oczyszczoną i zrób pastę. Następnie nakładaj ją na szczoteczkę do zębów i czyść fugi. Jeżeli spoiny są bardzo zabrudzone, to możesz zostawić na nich ten specyfik na kilka minut. Ten domowej roboty środek świetnie usuwa pleśń, a także wybiela poszarzałe fugi.

Proste triki, które ułatwią ci uprawę roślin doniczkowych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także