PoradyLajfhakiW ten sposób pod żadnym pozorem nie czyść białych mebli - możesz je uszkodzić

W ten sposób pod żadnym pozorem nie czyść białych mebli - możesz je uszkodzić

czym czyścić białe meble fot. genialne.pl
czym czyścić białe meble fot. genialne.pl

30.07.2023 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Białe meble są eleganckie, efektowne i bardzo uniwersalne. Wpasują się w każde wnętrze i każdy styl. Są też delikatne i należy uważać na przebarwienia. Dlatego wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Podpowiadamy, czym czyścić białe meble, aby zawsze pięknie się prezentowały.

Meble w białym kolorze nadają szyku wnętrzom. Są najbardziej praktyczne, ponieważ pasują, zarówno w ciemnych pomieszczeniach, jak i jasnych. Dowiedz się, jak czyścić je domowymi sposobami.

Czym czyścić białe meble?

Mimo że prezentują się atrakcyjnie w pomieszczeniach i są niezwykle praktyczne, białe meble mają też swoją drobną wadę. Widać na nich - niezależnie, czy są matowe, czy błyszczące -  wszelkie niedoskonałości, plamy, odbarwienia i osady, które mogą powstać wskutek ich użytkowania. Niestety nie wygląda to dobrze, a źle dobrane środki czyszczące mogą dodatkowo uszkodzić meble. Lepiej tego uniknąć, aby nie narazić się na straty i dodatkowe koszty. Zastanawiasz się, czym czyścić białe meble? Oto kilka naszych sprawdzonych, domowych sposobów, które stosujemy się u nas już od lat. Dzięki nim nie musimy martwić się o uszkodzenie naszych mebli - bo nie niszczą ich struktury.

Obraz

Jak pielęgnować białe meble?

Przede wszystkim pamiętaj, aby przed każdym czyszczeniem na mokro przecierać je z kurzu. Najlepiej stosować do tego ściereczkę z mikrofibry. Jej delikatny materiał nie zarysuje powierzchni białych mebli, a skutecznie pozbędzie się kurzu i osadu. Możesz je czyścić na mokro, stosując do tego wodę z delikatnym płynem do naczyń lub bezalkoholowym płynem do szyb.

The kitchen and the dining room of a modern apartment
The kitchen and the dining room of a modern apartment

W taki sposób nie myj białych mebli!

A czego nie stosować? Na pewno do mebli lakierowanych nie stosuj szorstkich szczotek ani gąbek, ani tym bardziej domowych środków na bazie octu, alkoholu, czy amoniaku. W przypadku matowych mebli możesz stosować ten roztwór, jednak najlepiej sprawdzi się wspomniana mieszanka wody i płynu do naczyń, szczególnie przy meblach zabrudzonych tłuszczem. Mebli z okleiny nie powinieneś bardzo moczyć, ponieważ może uszkodzić to samą okleinę - zacznie się rozwarstwiać. Nie stosuj też do ich czyszczenia octu ani sody. Do ich umycia zastosuj też delikatną mieszankę wody z mydłem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także