PoradyLajfhakiW ten sposób pod żadnym pozorem nie czyść białych mebli - możesz je uszkodzić

W ten sposób pod żadnym pozorem nie czyść białych mebli - możesz je uszkodzić

Białe meble są eleganckie, efektowne i bardzo uniwersalne. Wpasują się w każde wnętrze i każdy styl. Są też delikatne i należy uważać na przebarwienia. Dlatego wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Podpowiadamy, czym czyścić białe meble, aby zawsze pięknie się prezentowały.

czym czyścić białe meble fot. genialne.pl
czym czyścić białe meble fot. genialne.pl

30.07.2023 14:05

Meble w białym kolorze nadają szyku wnętrzom. Są najbardziej praktyczne, ponieważ pasują, zarówno w ciemnych pomieszczeniach, jak i jasnych. Dowiedz się, jak czyścić je domowymi sposobami.

Czym czyścić białe meble?

Mimo że prezentują się atrakcyjnie w pomieszczeniach i są niezwykle praktyczne, białe meble mają też swoją drobną wadę. Widać na nich - niezależnie, czy są matowe, czy błyszczące -  wszelkie niedoskonałości, plamy, odbarwienia i osady, które mogą powstać wskutek ich użytkowania. Niestety nie wygląda to dobrze, a źle dobrane środki czyszczące mogą dodatkowo uszkodzić meble. Lepiej tego uniknąć, aby nie narazić się na straty i dodatkowe koszty. Zastanawiasz się, czym czyścić białe meble? Oto kilka naszych sprawdzonych, domowych sposobów, które stosujemy się u nas już od lat. Dzięki nim nie musimy martwić się o uszkodzenie naszych mebli - bo nie niszczą ich struktury.

Obraz

Jak pielęgnować białe meble?

Przede wszystkim pamiętaj, aby przed każdym czyszczeniem na mokro przecierać je z kurzu. Najlepiej stosować do tego ściereczkę z mikrofibry. Jej delikatny materiał nie zarysuje powierzchni białych mebli, a skutecznie pozbędzie się kurzu i osadu. Możesz je czyścić na mokro, stosując do tego wodę z delikatnym płynem do naczyń lub bezalkoholowym płynem do szyb.

The kitchen and the dining room of a modern apartment
The kitchen and the dining room of a modern apartment

W taki sposób nie myj białych mebli!

A czego nie stosować? Na pewno do mebli lakierowanych nie stosuj szorstkich szczotek ani gąbek, ani tym bardziej domowych środków na bazie octu, alkoholu, czy amoniaku. W przypadku matowych mebli możesz stosować ten roztwór, jednak najlepiej sprawdzi się wspomniana mieszanka wody i płynu do naczyń, szczególnie przy meblach zabrudzonych tłuszczem. Mebli z okleiny nie powinieneś bardzo moczyć, ponieważ może uszkodzić to samą okleinę - zacznie się rozwarstwiać. Nie stosuj też do ich czyszczenia octu ani sody. Do ich umycia zastosuj też delikatną mieszankę wody z mydłem.