NewsyW tym ogrodzie rośliny są tak trujące, że rosną w klatkach ze względu na bezpieczeństwo ludzi

W tym ogrodzie rośliny są tak trujące, że rosną w klatkach ze względu na bezpieczeństwo ludzi

Ogród z trującymi roślinami Fot. The Alnwick Garden /facebook
Ogród z trującymi roślinami Fot. The Alnwick Garden /facebook
Manuel

05.08.2022 21:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest owocem miłości angielskiej księżnej Northumberland, Jane Percy. Trującym owocem, posiadającym kolekcję najbardziej niebezpiecznych roślin na świecie. Co roku przynajmniej kilku zwiedzających wynoszą stąd sanitariusze. To właśnie jest prawdziwy ogród z trującymi roślinami.

Poison Garden

Trujący Ogród lub Ogród Trucizn, to obecnie niezwykła atrakcja turystyczna. Jedna z największych w północnej Anglii perełka turystyczna jest częścią ogrodów Alnwick przylegających do angielskiego zamku o tej samej nazwie. Obecni właściciele, Księżna Percy ze swoim mężem, zakupili ogród z zamkiem w 1995 roku.

pinterest
pinterest

Ogród z trującymi roślinami jest otwarty dla turystów

Ogród Trucizn, oficjalnie otwarty w 2005 r. co sezon odwiedza kilkaset tysięcy turystów i szacuje się, że ta liczba z roku na rok będzie stale rosnąć. Ludzie wychodzą stąd zachwyceni i chętnie wracają.

pinterest
pinterest

Największa kolekcja trujących roślin

Ogród z trującymi roślinami posiada prawdopodobnie największą kolekcje trujących roślin na świecie (ponad 100). Dlatego nie wolno ich dotykać ani wąchać, a wiele z nich trzymanych jest dosłownie w klatkach.

pinterest
pinterest

Przypadki zasłabnięcia w ogrodzie

Pomimo zabezpieczeń, klatek i tabliczek ostrzegających na każdym kroku przed kontaktem, nie było jeszcze roku, w którym przynajmniej kilka osób nie wymagałoby pomocy sanitariuszy. Często sami kierowcy przywożący nowe pędy do ogrodu, zasypiali za kierownicą odurzeni trującymi roślinami. Na szczęście chodzi zazwyczaj o zemdlenia (na skutek pobieżnego kontaktu z roślinami).

pinterest
pinterest

Poison Garden to nie tylko ogród z trującymi roślinami

Oprócz trujących pięknych kwiatów i pnączy są tutaj hodowane także rośliny psychoaktywne - od krzaków konopi, aż po drzewka koki. Dlatego ogród ten jest jedynym bacznie kontrolowanym przez angielskie kryminalne służby.

The Alnwick Garden/facebook
The Alnwick Garden/facebook

Ogród z trującymi roślinami Księżnej Percy

Podobno zdarza się, że czasem księżna Percy osobiście oprowadza zwiedzających, opowiadając im anegdoty związane z kolejnymi trującymi roślinkami. W końcu wiele z tych roślin poszukiwała sama, przemierzając świat. Ciekawe, czy jej męża Ralpha niepokoi nietypowa pasja żony.

The Alnwick Garden/facebook
The Alnwick Garden/facebook

Ciekawostka o zamku Alnwick

Zamek Alnwick znany jest wielbicielom Harrego Pottera, był bowiem planem filmowym przygód o Harrym Potterze.

James West / Wikimedia Commons
James West / Wikimedia Commons
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także