PoradyLajfhakiWciśnij spację w smartfonie i odkryj ukrytą funkcję. Ona zmienia wszystko

Wciśnij spację w smartfonie i odkryj ukrytą funkcję. Ona zmienia wszystko

ukryta funkcja smartfona, fot. Getty Images
ukryta funkcja smartfona, fot. Getty Images
Adrianna Trusiuk
22.09.2023 08:31

Smartfon to jedna z tych rzeczy, które nosimy ciągle przy sobie. W dzisiejszych czasach ma go niemal każdy, zaczynając od dzieci, kończąc na seniorach. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że da się ułatwić korzystanie z urządzenia. Co to za ukryta funkcja smartfona? Podpowiadamy.

Początkowo, telefony przeznaczone były wyłącznie do dzwonienia czy wysyłania SMS-ów. W dzisiejszych czasach to urządzenie łączy w sobie funkcję profesjonalnego apartu fotograficznego, mapy, telewizora, laptopa czy konsoli do gier. Ciężko wyobrazić sobie bez niego życie. Mało kto wie, ale większość smartfonów, zarówno tych z systemem Android jak i IOS, ma wbudowaną ukrytą funkcję, która ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Ukryta funkcja smartfona. Mało kto o niej wie

Ze smartfonów korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli czy seniorzy. Dzięki niewielkiemu urządzeniu możemy skontaktować się z bliskimi z niemalże każdego miejsca na świecie. Ale to nie wszystko. Cenimy je przede wszystkim za liczne aplikacje, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie i zapewniają rozrywkę. Dzięki smartfonom nie musimy nosić ze sobą portfela, bowiem zintegrowany z systemem NFC pozwalają na dokonanie płatności zbliżeniowych. Mało kto wie, ale smartfony mają wiele ukrytych funkcji. Jedną z nich jest szybka korekta długiego bloku tekstu. Każdy, kto ma pulchne palce, wie jak trudno trafić kursorem w literki. Jeśli chcesz zaznaczyć konkretny fragment tekstu, przetrzymaj palec na spacji. Po chwili pojawi się opcja, która pozwoli na zaznaczenie dowolnego miejsca, co ułatwi ci usuniecie niechcianego zdania czy skopiowanie całej wypowiedzi.

Ukryta funkcja smartfona, fot. Adobe Stock
Ukryta funkcja smartfona, fot. Adobe Stock

Jak usunąć tekst?

Napisałaś zbyt długą wiadomość i chcesz usunąć fragment tekstu w najprostszy możliwy sposób? Zamiast wciskać przycisk "X", potrząśnij smartfonem. Po chwili urządzenie zapyta cię, czy chcesz usunąć zaznaczony fragment. Ten patent działa zarówno na telefonach z systemem Android jak i na IOS. Jest jeszcze jeden trik, który przyda się zwłaszcza w awaryjnych sytuacjach. Jeśli potrzebujesz latarki, a masz zajęte ręce, powiedz do telefonu "lumos", a światło od razu się włączy. Ten patent działa wyłącznie wtedy, jeśli włączysz wyszukiwanie głosem. Tę opcję znajdziesz w ustawieniach.

Ukryta funkcja smartfona, fot. Adobe Stock
Ukryta funkcja smartfona, fot. Adobe Stock
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także