PoradyLajfhakiWiemy dlaczego mruczek śpi w nogach. Kolejna kocia tajemnica została rozwikłana

Wiemy dlaczego mruczek śpi w nogach. Kolejna kocia tajemnica została rozwikłana

Koty mają różne swoje nawyki. Zrzucają rzeczy ze stołów, w nocy są aktywne i biegają po domu, czy ugniatają właścicielom brzuch. Nie zawsze są to komunikaty dla nas zrozumiałe, dlatego warto poznać, co oznaczają. Tym razem wyjaśniamy, dlaczego kot śpi w nogach.

dlaczego kot śpi w nogach, fot. Getty Images
dlaczego kot śpi w nogach, fot. Getty Images

Dla kotów własna przestrzeń i rutyna są bardzo ważne. Nie lubią one, kiedy ktoś tego nie przestrzega. Jeśli chcesz mieć dobrą relacje z futrzakami, należy je zrozumieć (szczególnie to, że uwielbiają spać w nogach). Oto powód takiego zachowania.

Dlaczego kot śpi w nogach?

Zwierzak, który czuje do nas zaufanie i z którym mamy nawiązaną silną wieź, będzie chciał spędzać z nami każdą chwilę. Tyczy się to również wspólnego spania. To najlepsza oznaka przywiązania. Kot uwielbia spać w nogach i nie robi tego bez przyczyny. Po pierwsze, jest to dla niego wygodne i nie ma ryzyka, że kiedy właściciel będzie przewracał się z boku na bok po prostu go przygniecie. Kot lubi też mieć wygodne posłanie. Kolejny powód, dla którego to robi, to obserwacja. Z krańca łóżka ma dobry widok i w razie potrzeby może szybko zeskoczyć oraz uciec. Ciepło i więź to kolejny czynnik, który sprawia, że kot układa się na nogach. Daje mu to poczucie bezpieczeństwa i chce być po prostu blisko swojego opiekuna. Jego zapach pozwala mu też się uspokoić. Spanie z właścicielem jest również formą jego ochrony w przypadku zagrożenia (będzie mógł zareagować, jeśli zajdzie taka potrzeba).

A cute red and white cat sleeping in the room
A cute red and white cat sleeping in the room

Dlaczego kot mruczy?

Znasz już powody, dla których twój koci pupil śpi w nogach. Czas rozwikłać tajemnicę kociego mruczenia. Wiele osób myśli, że koty robią to, bo są szczęśliwe. Okazuje się, że powodów jest o wiele więcej, niż się początkowo wydaje. To nawyk, który mają od maleńkości. Kiedy jeszcze karmiła je matka, mruczała ślepym kociakom, co oznaczało, że jest obok nich. Był to także rodzaj kołysanki. Dorosłe dziś koty w ten sposób uspokajają też swoich właścicieli, okazując im poprzez mruczenie sympatię.

Obraz