Wiesz jak odpędzić złe duchy? Wystarczy mieć przy sobie ten kamień
11.07.2023 14:41
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Czasami w życiu jest tak, że pomimo tego, że dajesz z siebie wszystko, to i tak odnosisz wrażenie, że nic się nie układa. Być może nie jest to twoja wina, tylko magicznych sił, które uparły się, by nie dać ci spokoju. Zobacz jak odpędzić złe duchy, dzięki temu los znowu się do ciebie uśmiechnie.
Jednym z najlepszych sposobów na to, byś był w stanie się ochronić przed złymi duchami jest noszenie silnych, magicznych amuletów. One potrafią każdego zabezpieczyć przed negatywną energią. Wiele wróżek i podobnych osób zwraca uwagę na to, że bardzo silne właściwości ochronne ma krzemień pasiasty. Co to za kamień i dlaczego tak skutecznie działa?
Jak odpędzić złe duchy? Pomoże ci w tym krzemień pasiasty
O krzemieniu pasiastym mówi się ostatnio coraz więcej. To rzadki kamień wyróżniający się delikatnymi, nieregularnymi paskami w ciemniejszych i jaśniejszych odcieniach. Wielu osobom przypominają one smugi. Innym kojarzą się z odłamkami szkła pochodzącymi z magicznego lustra. Krzemień pasiasty jest mieszanką różnych odcieni szarości, beżów i brązów. Składa się głównie z kwarcu, ale często ma też w sobie drobinki opalu, węglanu i wapnia. Jest bardzo rzadki i zdaniem wielu osób ma bardzo dużą magiczną moc. Potrafi trzymać na dystans potężne złe duchy, a te słabsze przepędzać. Przyciąga pozytywną energię i poprawia nasze samopoczucie. Pewnie dlatego przez wielu jest nazywany kamieniem optymizmu.
Może cię również zainteresować: Chcesz mieć więcej pieniędzy? Zamiast wyrzucać, włóż do doniczek – to je przyciągnie
Prastara kopalnia w świętokrzyskim
Krzemień pasiasty był już znany wielu prastarym kulturom. Wykorzystywali go, w swoich magicznych i religijnych rytuałach, także nasi słowiańscy przodkowie. A to dlatego, że na ziemiach polskich jest go stosunkowo dużo. Do dziś jest wydobywany w okolicach Gór Świętokrzyskich, Sandomierza, Iłży, a także Ostrowca. Natomiast w Krzemionkach Opatowskich do naszych czasów zachowała się neolityczna kopalnia krzemienia pasiastego. Była ona eksploatowana w latach ok. 3900-16o0 p.n.e. Co ciekawe z tego kamienia wówczas robiono dłuta oraz siekiery. Później sprzedawano je i rozprowadzano nawet na odległość 660 km.
Może cię również zainteresować: Ta roślina ma magiczne i prozdrowotne właściwości. Rośnie pod twoim domem