PoradyLajfhakiWieszasz kostkę do WC w ten sposób? No to nie dziw się, że muszla zarasta kamieniem

Wieszasz kostkę do WC w ten sposób? No to nie dziw się, że muszla zarasta kamieniem

Jak wieszać kostkę w wc by dobrze działała? fot. genialne.pl
Jak wieszać kostkę w wc by dobrze działała? fot. genialne.pl

07.10.2023 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czystość w toalecie to sprawa pierwszorzędna. Aby ją utrzymać, stosujemy specjalne kostki, które przy każdym spuszczaniu wody uwalniają aktywne substancje. Co ciekawe, taki produkt musi być zaaplikowany w odpowiedni sposób, bo inaczej nie ma możliwości, by prawidłowo działać. Jak wieszać kostkę w wc? To banalne, lecz sporo osób o tym nie wie.

Dbanie o muszlę klozetową sprowadza się do kilku podstawowych funkcji. Po pierwsze musisz ją regularnie sprzątać, a na co dzień stosować środki do ochrony przed bakteriami czy kamieniem. Jednym z nich jest dobrze wszystkim znana zawieszka. Prawidłowa aplikacja pozwala wyciągnąć z niej maksimum działania. Jak wieszać kostkę w wc? Poniżej wszystko tłumaczymy! Tylko tak zadziała jak trzeba.

Jak wieszać kostkę w wc? Zapewne robisz to źle

Zazwyczaj po otwarciu kartonika z zawleczką do wc, zaczepiasz ją o brzeg sedesu i spuszczasz klapę? Właśnie popełniłeś podstawowy błąd, przez co produkt nie może działać jak należy. Zaczepianie o kołnierz sprawia, że kostka dynda w powietrzu, a spłukiwana woda nie może dostać się do detergentu wewnątrz plastiku. Elastycznej rączki nie trzeba nigdzie zaczepiać, a jedynie wetknąć pod zakrzywienie sedesu. W ten sposób plastik będzie w stanie dobrze się umocować i nie wypłynie wraz z nurtem wody. Tak mało osób wie o tym triku, a jeśli raz go wypróbujesz, już nigdy nie wrócisz do starych nawyków. Kostka nareszcie będzie mieć pełne pole do działania.

Jak wieszać kostkę w wc by dobrze działała? fot. genialne.pl
Jak wieszać kostkę w wc by dobrze działała? fot. genialne.pl

Zasyp muszlę klozetową na całą noc, a po kamieniu nie będzie ani śladu

Szorowanie toalety nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Aby sobie to ułatwić, warto zadziałać sprytnym trikiem! Przyda się kilka łyżek soli kuchennej, która z pewnością znajduje się w twojej kuchni. Zasyp sedes kryształkami na całą noc, a rano kamień będzie odchodził płatami! Warto również przeczyścić muszlę szczotką z twardym włosiem, by pozbyć się ewentualnych zabrudzeń. To prosty trik, dzięki któremu usuniesz brud i co najważniejsze, nie będziesz się siłować z twardym osadem. Sól działa odkażająco, więc nie potrzeba zalewać sedesu dodatkowym płynem.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także