PoradyWkładam folię spożywczą do zamrażalnika. Nie wiem, czemu wcześniej na to nie wpadłam

Wkładam folię spożywczą do zamrażalnika. Nie wiem, czemu wcześniej na to nie wpadłam

folia spożywcza w zamrażalniku, fot. Genialne
folia spożywcza w zamrażalniku, fot. Genialne

24.05.2023 20:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Folia spożywcza w zamrażalniku to genialny patent, który praktykuje bardzo mało osób. Ten trik może wydawać się dziwny, ale ułatwi ci życie.

Folię spożywczą kupuje chyba każdy. Idealnie nadaje się do zabezpieczania żywności. Co więcej, nie przepuszcza zapachów, więc spokojnie możesz nią owinąć mięso i włożyć do lodówki. Dodatkowo da się w nią zapakować np. kanapkę na drugie śniadanie czy zabezpieczyć szuflady w lodówce przed zabrudzeniami. Folia jest dość wszechstronna, ale ma jeden duży minus.

Jak sprawnie odwinąć folię spożywczą?

Największym problemem z użytkowaniem folii spożywczej jest to, że ciężko jest ją odwinąć i odciąć kawałek. Przykleja się do siebie samej, zwija i czasami trudno nad nią zapanować. Czy można jakoś temu zaradzić? Okazuje się, że tak. Folię spożywczą przechowuj w zamrażarce. Niska temperatura sprawi, że stanie się sztywniejsza. Tym samym zdecydowanie łatwiej będziesz mógł ją odwinąć i odciąć niezbędny fragment. Chociaż wykorzystanie z zamrażalnika do przechowywania folii może wydawać się dziwne, to ten patent na pewno przyniesie zadowalające rezultaty.

folia spożywcza w zamrażalniku, fot. freepik
folia spożywcza w zamrażalniku, fot. freepik

Co, oprócz jedzenia, można chłodzić w zamrażalniku?

W zamrażalniku można przechowywać nie tylko folię spożywczą. Możesz tam wkładać ubrania oraz pluszaki. Niska temperatura ma dezynfekującą moc. Sprawi, że rzeczy wykonane z delikatnych materiałów szybko zostaną odświeżone. Co więcej, przestaną brzydko pachnieć. Do zamrażarki wkładaj odzież skórzaną, jedwabną, wełnianą czy dżinsową. Oczywiście najpierw ubrania zamknij w plastikowych woreczkach. Później mroź je przez całą noc. Rano zobaczysz, że bez prania są świeższe. Podobnie rzecz ma się z pluszowymi zabawkami. Pranie mechaniczne może je zniszczyć, a niska temperatura z pewnością tego nie zrobi.

Okazuje się też, że niska temperatura bardzo służy rajstopom oraz pończochom. Ich delikatne włókna pod wpływem chłodu zwiększają swoją trwałość i stają się bardziej wytrzymałe. Dzięki temu, podczas zakładania, nie uszkodzisz rajstop, a także ich nie podrzesz. Jeżeli z twoich butów wydobywa się nieprzyjemny zapach, to również zafunduj im noc w zamrażarce. Rano przekonasz się, że już nie śmierdzą.

folia spożywcza w zamrażalniku, fot. freepik
folia spożywcza w zamrażalniku, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także