PoradyLajfhakiWkładam ruszt z piekarnika do worka na śmieci. Czyści się sam, kiedy ja odpoczywam

Wkładam ruszt z piekarnika do worka na śmieci. Czyści się sam, kiedy ja odpoczywam

jak wyczyścić ruszt, fot. SmartFox
jak wyczyścić ruszt, fot. SmartFox
25.07.2023 19:38

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak skutecznie wyczyścić ruszt z piekarnika bez konieczności męczącego szorowania? Usuwanie przypalonych resztek jedzenia może być frustrujące i niezwykle męczące. Chcemy więc podzielić się z tobą pewnym sprytnym trikiem, który znacznie ułatwi to zadanie. Dzięki niemu twój ruszt będzie wyglądał jak nowy, a ty nawet nie "kiwniesz palcem".

Zastosowanie tej metody pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. Tradycyjne szorowanie przypalonego rusztu z piekarnika stanie się czymś, co należy do przeszłości. Ten trik z użyciem worka na śmieci zdobywa coraz większą popularność w internecie, więc pora, aby zawitał również do twojego domu.

Prosty sposób na wyczyszczenie przypalonego rusztu

Ruszt piekarnika to jedna z tych rzeczy, której czyszczenie bywa niezwykle irytujące. Usunięcie przypalonych resztek tłuszczu i jedzenia z cienkich drucików wymaga intensywnego i dokładnego szorowania. Jednak okazuje się, że mycie tej części piekarnika może być łatwe i przyjemne. Nie będziesz już potrzebować gąbki ani druciaka.

Obraz

Jak czyścić ruszt z piekarnika za pomocą worka na śmieci?

Do przeprowadzenia tego triku będziesz potrzebować:

- 1 dużego worka na śmieci,

- kilku łyżek sody oczyszczonej,

- wody,

- miseczki,

Pierwszym krokiem jest napełnienie miseczki letnią wodą. Następnie rozpuść w niej tabletkę do zmywarki. Jest to bardzo skuteczny detergent, który doskonale radzi sobie z przypalonymi resztkami. Jeśli chcesz przyspieszyć proces rozpuszczania tabletki, możesz pokruszyć ją na drobniejsze kawałki. Następnie dodaj do roztworu 3 - 4 łyżki sody oczyszczonej, która wzmocni działanie mikstury. Starannie wymieszaj wszystko. Kolejnym krokiem jest włożenie zabrudzonego rusztu do worka na śmieci i wylanie do środka całej zawartości miseczki. Zawiąż worek i ułóż "pakunek" w pozycji poziomej. Pozostaw go na całą noc. Na drugi dzień wyjmij ruszt z worka. Zobaczysz, że jest już prawie czysty i pozostały na nim tylko pojedyncze zabrudzenia. Przetrzyj go mokrą szmatką z dodatkiem płynu do naczyń i gotowe! Ruszt będzie wyglądać jak nowy.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także