PoradyLajfhakiWlej do miski i ustaw przy oknie. Szerszenie nie zbliżą się do twojego mieszkania

Wlej do miski i ustaw przy oknie. Szerszenie nie zbliżą się do twojego mieszkania

jak odstraszyć szerszenie, fot. Genialne/Getty Images
jak odstraszyć szerszenie, fot. Genialne/Getty Images
23.07.2023 13:47

Szerszenie, osy, pszczoły to owady, które mogą stać się dla nas niemałym zagrożeniem. Szczególnie, jeśli nieumyślnie wypijemy coś ze szklanki, do której taki owad wpadł. Poznaj nasz patent na to, jak odstraszyć szerszenie i odpoczywaj bez obaw w swoim ogrodzie.

Osoby mające alergię na jad szerszeni, mogą czuć nie lada strach, kiedy te owady pojawiają się w ogrodzie czy wokół domu. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej je odstraszyć. Mamy na to domowy i sprawdzony patent.

Jak odstraszyć szerszenie?

Owady potrafią być prawdziwym utrapieniem, szczególnie, jeśli chcemy spokojnie odpocząć w ogrodzie. Szerszenie są jednymi z nich, które potrafią być bardzo niebezpieczne. Ugryzienie tego owada, dla osoby uczulonej na jad, może skończyć się naprawdę źle. Dlatego lepiej zastosować odpowiednie środki, które odstraszą szerszenie i zapewnią nam spokojny odpoczynek. Odkryliśmy, że nie tylko chemiczne preparaty są dobre, ale również domowe sposoby (szerszenie nie lubią konkretnych zapachów). Zastosuj je, a pozbędziesz się szerszeni.

Obraz

Domowy sposób na szerszenie

Te naturalne odstraszacze sprawią, że nie zrobisz krzywdy owadom, a jedynie pozbędziesz się ich z okolicy twoich okien i ogrodu. W ten sposób unikniesz używania silnej chemii, która niekoniecznie jest dobra dla środowiska. Jako miłośnicy ekologicznych rozwiązań i idei zero waste, tym bardziej ci to polecamy. Oto produkty, które odstraszają szerzenie.

  • Olejek z mięty pieprzowej

Szerszenie nie cierpią jego zapachu. Wystarczy, że w miejscu ich przebywania nalejesz kilka kropel na wacik i położysz go przy oknach, a pozbędziesz się szerszeni w mig!

  • Ocet jabłkowy

ma podobne działanie, co wspomniany wcześniej olejek. Wystarczy, że wlejesz go trochę do miseczki i położysz blisko okien, a jego zapach unoszący się w powietrzu - przepędzi szerszenie.

  • Olejek z cytryny lub woda cytrynowa

dla nas aromatyczna i zdrowa, dla szerszeni nie do zniesienia. Jeśli chcesz się ich pozbyć, zmieszaj wodę z cytryną. Następnie wlej ją do atomizera i spryskaj miejsca, w których przebywają te owady. W ten sposób szybko je odstraszysz.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także