PoradyLajfhakiWlej do spłuczki. Bez wysiłku wyczyścisz sedes i o sprzątaniu zapomnisz na długo

Wlej do spłuczki. Bez wysiłku wyczyścisz sedes i o sprzątaniu zapomnisz na długo

Trik na wyczyszczenie toalety przyspieszy sprzątanie, fot. Genialne/Getty Images
Trik na wyczyszczenie toalety przyspieszy sprzątanie, fot. Genialne/Getty Images

23.06.2023 13:00

Mycie toalety to nieprzyjemne zadanie. Zazwyczaj do tego celu wykorzystujemy płyn do czyszczenia. Jednak czy na pewno wiesz jak go prawidłowo użyć? Sprawdź trik na wyczyszczenie toalety.

Toaleta to istny raj dla rozwoju bakterii oraz pleśni. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o regularne mycie armatury, brodzika oraz wanny. Okazuje się, że w przypadku szorowania sedesu najważniejszy wcale nie jest detergent, a sam sposób czyszczenia.

Jak prawidłowo myć toaletę?

Zazwyczaj płynem do mycia WC oblewamy ścianki toalety, a potem spłukujemy po upływie kilku minutach. Jednak takie sposób używania detergenty nie jest do końca skuteczny. Wszystko dlatego, że płyn nie dotrze we wszystkie zakamarki sedesu. Jak temu zaradzić? Wystarczy podnieść pokrywę spłuczki i tam wlać płyn do czyszczenia toalet, a następnie spłukać wodę. Metoda ta jest idealna dla osób niecierpliwych, którzy nie lubią długo czekać na działanie płynu. Trik ma swoje duże plusy. Wystarczy dolewać detergent do spłuczki raz na tydzień, a mamy gwarancję, że toaleta pozostanie zawsze czysta. Jednak pojawiają się też krytyczne głosy fachowców, którzy nie polecają tej metody ze względu na uszkodzenia uszczelek w toalecie. Mimo to warto spróbować tego triku raz na jakiś czas.

Domowe sposoby na mycie toalety

  • Proszek do prania i płyn do płukania to łazienkowe zamienniki płynu do mycia toalet. Wystarczy wsypać lub wlać około pół miarki wybranego produktu do sedesu, a następnie poczekać 20 minut. W tym czasie detergenty zawarte w środkach piorących wybielą zażółcenia oraz zdezynfekują jej wnętrze. Na koniec trzeba wyczyścić ścianki szczotką i spuścić wodę.
  • Coca-colama właściwości odrdzewiające i szybko usuwa kamień, przez co wystarczy wlać około 1,5 szklanki do toalety. Efekt będzie wręcz powalający.
  • Cytryna ma szerokie działanie wybielające. Ona zwalczy żółte plamy na sedesie lub desce. Najlepiej jest zblendować obrane ze skórki 4 cytryny z 500 ml wody i wlać miksturę na noc do toalety. Można też zmieszać sok z cytryny razem z proszkiem odplamiającym, co pozwoli pozbyć się rdzy z zakamarków sedesu.
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także