PoradyWlej do węża ogrodowego. To tania alternatywa dla drogiej usługi

Wlej do węża ogrodowego. To tania alternatywa dla drogiej usługi

jak szybko wyczyścić meble ogrodowe fot. genialne.pl
jak szybko wyczyścić meble ogrodowe fot. genialne.pl
15.09.2023 11:47

Choć jest jeszcze dość ciepło, nie da się ukryć, że sezon w ogrodzie nieubłaganie dobiega końca. Powoli należy myśleć o zebraniu znajdujących się tam sprzętów i zabezpieczeniu ich. Podpowiadamy, jak szybko i sprawnie wyczyścić meble ogrodowe przed zimą.

Czyszczenie mebli ogrodowych przed zimą nie musi zabierać ci dużo czasu. W końcu dbałeś o nie na bieżąco, więc wystarczy tylko zmyć z nich ostatnie zabrudzenia. Jest prosty sposób, by zrobić to jeszcze szybciej i sprawniej niż dotychczas. Wystarczy zastosować prosty trik z wężem ogrodowym i płynem do naczyń. Dzięki niemu przygotujesz meble do schowania w zaledwie kilka minut.

Czym czyścić meble ogrodowe?

Jeśli dbałeś o meble ogrodowe przez cały sezon, przed zimą nie będziesz miał wiele pracy. Wystarczy zmyć z nich kurz i tyle. Bez względu na materiał, z którego są wykonane, powinny wystarczyć woda oraz płyn do mycia naczyń. Musisz jednak pamiętać, że meble wykonane z drewna oraz metalu nie powinny być mocno zalewane wodą, by nie zaszkodzić materiałowi. Drewno, szczególnie jeśli nie jest polakierowane lub lakier się wytarł, mogłoby się wypaczyć, a metal ulec korozji. We wszystkich pozostałych przypadkach możesz wykorzystać sprytny patent, dzięki któremu mycie mebli przed zimą będzie łatwe i szybkie. Naszą sztuczkę możesz z powodzeniem wykorzystać do czyszczenia mebli z plastiku, technorattanu i innych tworzyw sztucznych.

Czym wyczyścić meble ogrodowe przed zimą? Fot. Freepik
Czym wyczyścić meble ogrodowe przed zimą? Fot. Freepik

Jak szybko wyczyścić meble ogrodowe przed zimą?

Wiesz już, czym wyczyścić meble ogrodowe przed zimą. Czas powiedzieć, jak ułatwić sobie to zadanie. Wszystko, czego potrzebujesz, to wąż ogrodowy oraz płyn do naczyń. Odkręć końcówkę węża i wlej do niego trochę detergentu. Wystarczy naprawdę nieduża ilość. Pozwól mu przez chwilę spływać w po ściankach węża, a następnie zainstaluj końcówkę, która najlepiej nadaje się do mycia mebli. Jeśli masz taką, która zakończona jest miękką szczotką, idealnie się nada! Następnie po prostu odkręć wodę. Z węża będzie wydobywała się woda z płynem do naczyń, tworząc delikatną pianę. Jeśli używasz końcówki ze szczotką, możesz na bieżąco szorować meble. Jeśli nie masz takiej końcówki, spryskaj je wodą z detergentem, a następnie wypucuj za pomocą gąbki. I tyle! Po tej ekspresowej kuracji twoje meble ogrodowe będą gotowe do schowania na zimę.

Jak szybko wyczyścić meble ogrodowe? fot. Freepik
Jak szybko wyczyścić meble ogrodowe? fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także