PoradyLajfhakiWłóż 10 zł do lodówki, a sporo zaoszczędzisz na fachowcu. Mój wujek też tak robi

Włóż 10 zł do lodówki, a sporo zaoszczędzisz na fachowcu. Mój wujek też tak robi

szczelność lodówki, fot. Genialne
szczelność lodówki, fot. Genialne

23.08.2023 16:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lodówkę ma każdy, ale nie każdy wie, jak zadbać o jej kondycję. Ciągłe zamykanie i otwieranie drzwi może wywołać ogromne szkody, które odbiją się na pracy urządzenia. Dzięki banknotom przetestujesz szczelność lodówki.

Nie trzeba być bogaczem, żeby wykonać ten trik, choć należy użyć do tego banknotów. Pomimo powszechności płatności bezgotówkowych zapewne masz wolną sumkę przy sobie. Wystarczy nawet 10 czy 20 złotych w banknocie. Właśnie dzięki temu zaoszczędzisz dużą ilość pieniędzy, a lodówka będzie chłodzić jak powinna.

Objawy nieszczelnych drzwi lodówki

Słabo schłodzone produkty to najważniejszy znak, który powinien dać do myślenia. Kiedy ciepłe powietrze przedostaje się do jej wnętrza, to zwiększa się jej wilgoć, a na dodatek woda zaczyna się skraplać. W konsekwencji mechanizm urządzenia pracuje pełną parą, przez co zużywa się multum energii. Jego wysiłki są marne, ponieważ nie nadąża schładzać lodówki, a jedzenie psuje się w błyskawicznym tempie. Wtedy da się usłyszeć głośne buczenie, które świadczy o tym, że sprzęt pracuje cały czas. Obecne na rynku lodówki chłodzą bezgłośnie, dlatego nietypowe dźwięki są złym omenem. Winowajcą zwykle jest uszczelka, przez którą ciepłe powietrze przenika do wnętrza lodówki.

Woman taking fresh zucchini out of fridge to make healthy delicious dish for dinner
Woman taking fresh zucchini out of fridge to make healthy delicious dish for dinner

Banknotowy test na szczelność lodówki

Jeśli uważasz, że lodówka źle pracuje, sięgnij do portfela, ale nie po to, aby zakupić nowy model urządzenia. Na pewno posiadasz w nim większe nominały, które idealne sprawdzą się do tego triku. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić banknot tuż przy krawędzi drzwi, a następnie je zamknąć. Pieniądz muszą znaleźć się między uszczelką a lodówką. Teraz pora na sztuczkę rodem z pokazu magii. Zacznij powoli wyciągać banknot. Jeśli czujesz opór i ciężko ci wydobyć te pieniądze, to lodówka jest szczelna. Jeśli zaś gotówka wyskoczyła jak z bankomatu, masz powód do zmartwienia. Dla pewności można powtórzyć cały test, ale jeśli z łatwością udaje się wyciągnąć pieniądz, to z pewnością lodówka jest nieszczelna. Wtedy należy sprawdzić stan techniczny uszczelki, która może być zużyta, a nawet popękana. Dokładnie jej się przyjrzyj, a najlepiej przejedź po jej powierzchni palcami. Jeśli wyczuwasz pęknięcia, konieczna będzie wymiana.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także