PoradyWłóż poduszkę w worek na śmieci. Unikniesz uciążliwego problemu

Włóż poduszkę w worek na śmieci. Unikniesz uciążliwego problemu

Worek na śmieci na poduszkę, źródło: genialne.pl
Worek na śmieci na poduszkę, źródło: genialne.pl
16.08.2023 10:32, aktualizacja: 16.08.2023 10:53

Niektóre domowe patenty naprawdę mocno ułatwiają życie. Właśnie tak działa trik z poduszką i workiem na śmieci. Kiedy go poznasz, będziesz żałować, że nie wykorzystywałeś go wcześniej. Dzięki tej sztuczce ubieranie pościeli stanie się dziecinnie proste.

Worek na śmieci na poduszkę, źródło: genialne.pl
Worek na śmieci na poduszkę, źródło: genialne.pl

Jak stosować trik z poduszką i workiem na śmieci?

Z pewnością to znasz. Bierzesz poszewkę i próbujesz wciągnąć ją na poduszkę. Choć bardzo się starasz, upchnięcie jej w środku tak, by miała idealny kształt, wymaga sporo czasu i wysiłku. Na szczęście nie musisz więcej cierpieć katuszy przy wykonywaniu tej czynności. Następnym razem, gdy będziesz przebierać pościel, zastosuj trik z poduszką i workiem na śmieci. Po prostu umieść poduszkę w worku i zbierz jego koniec tak, by nie pozostał żaden otwór. Następnie odessij z worka powietrze za pomocą odkurzacza. Dzięki temu poduszka mocno zmniejszy swoją objętość. Tak "skompresowaną" poduszkę włóż (cały czas trzymając worek, by nie dostało się do niego powietrze) do poszewki. Zrób to tak, by dno worka znajdowało się w pobliżu otworu w poszewce. Na koniec puść worek i wyciągnij go z poszewki. Gotowe! Poduszka bez trudu znalazła się w poszewce i dopasowała do jej kształtu.

Trik z poduszką i workiem na śmieci bardzo ułatwia zmianę poszewki. Fot. Genialne.pl
Trik z poduszką i workiem na śmieci bardzo ułatwia zmianę poszewki. Fot. Genialne.pl

Jak szybko ubrać kołdrę?

Ubieranie kołdry bywa jeszcze bardziej skomplikowane niż oblekanie poduszek. Również temu problemowi można zaradzić, wykorzystując sprytną sztuczkę. Tym razem nie potrzebujesz żadnych dodatkowych akcesoriów. Wystarczą poszewka i kołdra. Na początek przewróć poszewkę na lewą stronę i rozłóż płasko na łóżku. Następnie ułóż na niej kołdrę. Pamiętaj, że rogi i krawędzie muszą idealnie się na siebie nakładać. Teraz zwiń kołdrę razem z poszewką w rulon, zaczynając od strony bez zamka/guzików. Uważaj przy tym, by krawędzie przez cały czas idealnie się na siebie nakładały. Kiedy dojdziesz do końca, obie końcówki zawiń i umieść cały rulon wewnątrz poszewki, po czym zasuń ją lub zapnij. Na koniec rozwiń kołdrę wewnątrz poszwy i gotowe! Właśnie szybko i sprawnie ubrałeś kołdrę. Kiedy dojdziesz do wprawy, wykonanie tej genialnej sztuczki będzie zajmować ci mniej niż minutę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także