PoradyLajfhakiWłóż taką kopertę do zamrażarki na godzinę. Wskazówka dla oszczędnych

Włóż taką kopertę do zamrażarki na godzinę. Wskazówka dla oszczędnych

Koperta w zamrażarce, fot. genialne.pl
Koperta w zamrażarce, fot. genialne.pl
26.09.2023 11:39

W dzisiejszych czasach wiele osób nie decyduje się na kupno prezentów na urodziny. Ich zdaniem najlepiej dawać pieniądze, które jubilat może przeznaczyć na dowolny cel. Dawanie banknotów z ręki do ręki jest mało eleganckie, więc najczęściej pakuje się je w kopertę. Jeśli akurat nie masz żadnej pod ręką lub wszystkie są zaklejone, koniecznie skorzystaj z poniższego triku.

Dawanie pieniędzy jako prezent stało się dzisiejszą codziennością, na którą ludzie chętnie przystają. Nie ważne czy chodzi o śluby, urodziny czy chrzest, coraz więcej osób przystaje na taką propozycję obdarowania kogoś. Wkładamy je do kartki i zaklejamy kopertę, a przy tym często zapominamy dopisać dedykacji. Albo odwrotnie, włożymy kartkę z życzeniami, ale zapomnimy o pieniądzach. Co zrobić w takiej sytuacji, gdy kartka już dawno jest zaklejona, a próba otwarcia spowoduje brzydkie rozerwanie? Istnieje dwa triki, które rozwiążą ten problem.

Koperta w zamrażarce nie powinna nikogo dziwić

Jak na złość nie masz żadnej innej koperty, w której możesz umieścić kartkę z zawartością, a twoja obecna już dawno została zaklejona? Da się naprawić tę sytuację! Wystarczy włożyć ją do woreczka i wstawić do zamrażarki na co najmniej godzinę. Po tym czasie klej stanie się kruchy, a otwarcie będzie możliwe bez uszkodzenia papieru na kartce. Woreczek ma za zadanie zabezpieczyć papier przed ewentualnym zamoczeniem. Warto pamiętać ten trik w awaryjnych sytuacjach, gdy jedyne co nam zostanie to przetestowanie sztuczki lub wybranie się do sklepu po nową kopertę.

Koperta w zamrażarce to nie przypadek, fot. Freepik
Koperta w zamrażarce to nie przypadek, fot. Freepik

Nie masz zamrażarki? Wypróbuj trik z żelazkiem

Może się zdarzyć, że nie masz akurat zamrażarki pod ręką, a koperta w dalszym ciągu czeka na rozklejenie. W takiej sytuacji istnieje jeszcze jeden trik, w którym trzeba wykorzystać rozgrzane żelazko. Wystarczy, że przejedziesz żelazkiem kilka razy po miejscu łączenia się kleju, a ten zacznie się rozgrzewać i być plastyczny. Jeszcze ciepły klej należy oderwać i wyciągnąć zawartość koperty. Ponowne sklejenie będzie możliwe, lecz klej nie będzie już tak samo mocny jak wcześniej.

Koperta w zamrażarce to nie przypadek, fot. Freepik
Koperta w zamrażarce to nie przypadek, fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także