PoradyLajfhakiWprowadź jeden nawyk wieczorem. To sposób na zaśnięcie w 60 sekund

Wprowadź jeden nawyk wieczorem. To sposób na zaśnięcie w 60 sekund

Jak szybko zasnąć fot. getty images
Jak szybko zasnąć fot. getty images
16.04.2023 17:58

Bezsenność to powszechny problem. Szacuje się, że cierpi na nią aż połowa Polaków i wpływa ona negatywnie na ich zdrowie. Jak szybko zasnąć i pozbyć się bezsenności? Ten patent przetestowaliśmy na sobie! Wystarczy 10 sekund, a wpadniesz w objęcia Morfeusza.

Stres, szybki pęd życia, czy zła dieta. To wszystko ma wpływ na jakość naszego snu. Dlatego warto popracować nad nawykami. Odkryliśmy, że remedium na bezsenność jest sposób pewnej lekarki. Będziesz w szoku, jakie to proste!

Bezsenność, skąd się bierze?

Zaburzenie snu jest coraz bardziej powszechne, a czasy, w których żyjemy, temu sprzyjają. Nieustanne korzystanie z elektroniki czy chroniczny stres również odpowiadają za problemy ze snem. Jesteśmy coraz bardziej zapracowani i zabiegani. Wpływa to na złą higienę snu, a to doprowadza do problemów na tle psychofizycznym - w tym depresji. Zbyt częste picie kawy i energetyków nie jest neutralne dla organizmu. Nieustannie napędzany mózg nie ma przerwy, by się zregenerować. Co zrobić, aby wyleczyć zaburzenie snu?

rośliny na dobry sen fot. freepik
rośliny na dobry sen fot. freepik

Jak szybko zasnąć?

Dr Jess Andrade lekarka z USA znalazła sposób na bezsenność. Podzieliła się swoją metodą za pomocą social mediów. Nazwała ją progresywną relaksacją mięśni. Na czym to polega? Na oddychaniu! Wystarczy, że weźmiesz oddech i napniesz pierwszą grupę mięśni. W takiej pozycji wytrzymaj 4 do 10 sekund. Następnie zrób wydech i rozluźniaj stopniowo mięśnie. Kolejny krok to relaksacja przez 9 do 20 sekund - i praca nad kolejnymi partiami mięśni. Po kolei w ten sam sposób rozluźniaj kolejno grupy mięśni twarzy i szczęki, następnie ramion i barków, a na koniec klatki piersiowej, bioder oraz nóg. Po tym zapadnięcie w sen powinno trwać od 10 sekund do 2 minut. Na profilu internauci potwierdzają, że sposób lekarki działa!

Ten patent wymyślono dla żołnierzy!

Okazuje się, że ten trik poleca nie tylko amerykańska lekarka! Trener personalny Justin Agustin rozwija go na swoim Tik Toku. Wyjaśnia, że ta metoda została stworzona dla żołnierzy! W końcu w ich pracy sen jest niezwykle ważny. Trener wyjaśnia, że pomocna będzie wizualizacja. Możemy wyobrazić sobie otaczające nas ciepło. W swojej wizji leżymy na hamaku lub trawie i patrzymy na czysto niebo. To ważne, aby wyrzucić kłębki myśli z głowy. Nic nie powinno nas rozpraszać. Zaleca również, aby trenować tę technikę do 6 tygodni - wtedy nasz umysł się odpręży i wejdzie nam to w nawyk. Austin podkreśla, aby być cierpliwym. Zmiana higieny snu nie jest łatwa. Dlatego dobrze jest dać sobie czas i nie poddawać się na początku.

Tylko jeden typ kobiet śpi z kołdrą włożoną między nogami! ?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także