PoradyLajfhakiWrzuć do bębna z ciemnymi ubraniami i włącz pralkę. Po praniu zobaczysz różnicę

Wrzuć do bębna z ciemnymi ubraniami i włącz pralkę. Po praniu zobaczysz różnicę

sposób na kłaczki w praniu fot. genialne.pl
sposób na kłaczki w praniu fot. genialne.pl
10.08.2023 17:54

Nie ma nic bardziej przyjemnego i satysfakcjonującego niż świeże pranie. Jednak cały urok potrafią zepsuć małe paproszki, jakie na nich pozostają. Podpowiadamy sposób na kłaczki z materiału.

Zazwyczaj sprawdzamy wszystkie kieszenie w ubraniach przed rozpoczęciem prania. Co więcej, jeśli mamy zwierzęta, to strzepujemy ich sierść, aby nie przykleiła się na dobre. Te małe paproszki pojawiają się znikąd i wpływają nie tylko na odzież, ale i kondycję pralki. Dlatego warto poznać te proste triki, dzięki którym problem zniknie.

Domowy sposób na kłaczki z materiału

  • Wystarczy sięgnąć po ściereczkę lub materiał z mikrofibry. Dzięki swojej strukturze wyłapie wszystkie nieczystości, które często pojawiają się na ciemniejszych ubraniach. Wystarczy, że podczas robienia prania wrzucisz ją do bębna, a następnie uruchomisz program. W tym czasie kłaczki z materiału zamiast na ubraniach osiądą na ściereczce, która przyciągnie je niczym magnes. Po skończonym praniu należy ją wyciągnąć, a następnie wypłukać pod bieżącą wodą. Na koniec pozostaw do wyschnięcia, a już zawsze będziesz jej wierny.
  • Natomiast jeśli masz zwierzę, które gubi sierść, to doskonale wiesz o tym, że twoje ubrania są non stop pokryte ich kłaczkami. Rolki do czyszczenia ubrań lub odkurzacz to zapewne twoi najwięksi sprzymierzeńcy. Jednak często mimo starań, sierść ląduje razem z odzieżą w pralce, przez co oblepia wszystkie ubrania. W efekcie ciężko się ich pozbyć, ale już podczas robienia prania można łatwo im zaradzić. Sięgnij po czystą gąbkę do mycia naczyń i włóż ją do pralki razem z resztą ubrań. Dzięki temu przykleją się do niej wszystkie kłaczki, a ubrania pozostaną czyste.
gąbka na sierść do prania fot. genialne.pl
gąbka na sierść do prania fot. genialne.pl

Nawilżane chusteczki do prania?

To znakomite rozwiązanie, które bije na głowę standardowe chusteczki do prania. Te nawilżane są o wiele lepsze, ponieważ przyklejają się do nich paproszki. Warto wybrać te, które są bezzapachowe, aby ich aromat nie gryzł się z użytymi już detergentami. Należy dorzucać po kilka sztuk do każdego prania, ponieważ jedna chusteczka może nie zebrać całego brudu. Ważne jest to, żeby były czyste i dobrze nasączone, ponieważ są jednorazowego użycia.

Closeup woman hand holding wet wipes from package. healthcare, people and medicine concept.
Closeup woman hand holding wet wipes from package. healthcare, people and medicine concept.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także